مردم این کشور 100 سال عمر می کنند/ 9 راز عمر طولانی

مردم این کشور 100 سال عمر می کنند/ 9 راز عمر طولانی

به گزارش نوتیفیکیت، آنطور که به نظر می رسد هر کاری که سنگاپور انجام داده است، در ایجاد طولانی ترین و سالم ترین زندگی در کره زمین موثر بوده است. «مناطق آبی» مکان هایی هستند که به طور سرانه، 10 برابر بیشتر از ایالات متحده، جمعیت بالای صد سال دارند.

یورونیوز نوشت: پنج منطقه آبی اصلی عبارتند از: ایکاریا (یونان)، اوکیناوا (ژاپن)، نیکویا (کاستاریکا)، ساردینیا (ایتالیا) و لوما لیندا (ایالات متحده)، اما سنگاپور در فهرست جدید بوتنر با عنوان «منطقه آبی 2» قرار دارد.

در حالی که مناطق آبی اصلی به دلیل شرایط طبیعی به وجود آمده اند، مناطق آبی 2 ساخته دست بشر هستند.

بوتنر گفت: «مناطق آبی قدیمی در حال ناپدید شدن هستند و به نوعی آمریکایی شده اند. مکانیزاسیون، جایگزین فعالیت بدنی می شود و تکنولوژی، مردم را از تعاملات رو در رو دور کرده است.»

سال 2004، بوتنر و همکارانش روی «مهندسی معکوس» طول عمر کار کردند. این تیم مناطقی از جهان را که مردم در آنها عمر طولانی تری داشتند شناسایی کردند، سپس تلاش کردند تا بفهمند چرا مردم در چنین جوامعی عمر طولانی تری دارند.

9 راز طول عمر مردم سنگاپور چیست؟

بوتنر و تیمش «9 راز طول عمر» را شناسایی کردند، عوامل اصلی که نشان دهنده عادات سالم ترین مردم جهان است که بیشترین طول عمر را دارند.

این 9 اصل عبارتند از: حرکت طبیعی در زندگی روزمره؛ داشتن هدف؛ داشتن روتین هایی برای کاهش استرس؛ توقف غذا خوردن تا مرز 80 درصد سیری؛ مصرف بیشتر غذاهای گیاهی؛ مصرف متوسط و منظم الکل؛ عضویت در یک جامعه؛ حفظ روابط نزدیک با عزیزان و احاطه شدن توسط افرادی با عادات سالم.

در این گزارش برخی از محرک های تندرستی که در چارچوب سیاست های سنگاپور تعبیه شده اند آورده شده است:

پیاده روی کنید، سوار وسایل نقلیه شخصی نشوید

در حالی که مردم در بسیاری از نقاط جهان از جایی به جای دیگر رانندگی می کنند، اکثر سنگاپوری ها پیاده می روند، البته این معمولاً به دلیل ضرورت است و نه به خاطر ورزش کردن.

بوتنر به سی ان بی سی گفت: «به نظر من سنگاپور با مالیات بستن سنگین بر خودروها، بنزین و استفاده از جاده ها … و سپس سرمایه گذاری کلان در امکان پیاده روی، دوچرخه سواری و حمل ونقل عمومی، کار درخشانی انجام داده است.» او افزود: «این تصادفی نیست، این برنامه ریزی بسیار خوبی است.»

برای خرید خودرو در سنگاپور، ابتدا باید مجوز مالکیت خودرو را دریافت کنید. این مجوز با عنوان گواهی مالکیت شناخته می شود و می تواند گران تر از قیمت خود خودرو باشد. برای مقایسه، قیمت اعلام شده تویوتا کمری هیبرید در سنگاپور در مارس 209 هزار و 888 دلار سنگاپور (تقریباً 155800 دلار آمریکا) است. در ایالات متحده، این خودرو با قیمتی به مراتب پایین تر یعنی 28 هزار و 855 دلار به فروش می رسد.

حفظ روابط نزدیک با عزیزان

تحقیقات نشان می دهد که افراد در مناطق آبی تمایل دارند به عزیزان خود اولویت دهند و آنها را در نزدیکی خود نگه دارند.

این موضوع در سیاست سنگاپور به نام «کمک هزینه مسکن مجاورتی» در نظر گفته شده که از نظر مالی افراد را تشویق می کند تا با والدین و فرزندان خود یا در نزدیکی آنها زندگی کنند.

بوتنر گفت: «برخلاف آمریکا که افراد مسن را در خانه های سالمندان نگهداری می کنیم، در سنگاپور، سالمندان با خانواده در ارتباط می مانند. اغلب اوقات، آنها از مراقبت بهتری از سوی خانواده برخوردار می شوند، بنابراین همه اینها باعث افزایش امید به زندگی افراد مسن می شود.»

حس تعلق

تحقیقات نشان داده است که تعلق داشتن به یک جامعه مذهبی می تواند با افزایش طول عمر مرتبط باشد.

به گفته دن بوتنر، «تنها پنج نفر از 263 نفری که ما با آن ها مصاحبه کردیم که عمرشان به صد سال رسیده بود، به هیچ جامعه مذهبی تعلق نداشتند.» او در ادامه می گوید: «تحقیقات نشان می دهند که شرکت در مراسم های مذهبی چهار بار در ماه می تواند 4 تا 14 سال به امید به زندگی اضافه کند.» طبق گزارش مرکز تحقیقات پیو، تقریباً 80 درصد از بزرگسالان سنگاپوری دارای وابستگی مذهبی هستند. همچنین، یک مطالعه دیگر این مرکز در سال 2014 نشان داد که سنگاپور، متنوع ترین کشور از نظر مذهبی در جهان رتبه بندی شده است.

انتخاب عادات سالم

به گفته بوتنر، سنگاپور در «ارزان تر و در دسترس تر کردن غذای سالم نسبت به فست فود» عملکرد خوبی داشته است. این کشور برای تشویق رستوران ها و غذاخوری ها به ارایه گزینه های سالم تر، مشوق هایی در نظر گرفته است.

شورای ارتقای سلامت، گزینه های سالم تر مانند برنج قهوه ای و غلات سبوس دار را ترویج می کند. وزارت بهداشت هم سیستمی برای برچسب گذاری راه اندازی کرده است که به ساکنان نشان می دهد کدام غرفه های غذا، گزینه های سالم تری دارند.

بوتنر می گوید سنگاپور سیگار کشیدن را «سخت، غیرجذاب و گران» کرده است. او ادامه می دهد: «سنگاپور با طراحی پاکت های سیگار و آن تصاویر سرطان دهان، عملکرد خوبی داشته است… آن ها از اولین کشورهایی بودند که بر سیگار مالیات بستند.»

دسترسی به مراقبت های بهداشتی

سنگاپوری ها از بیمه سلامت همگانی برخوردار هستند، به این معنی که ساکنان به مراقبت های پزشکی باکیفیت، از جمله خدمات بهداشتی مانند پیشگیری، درمان، توانبخشی و مراقبت های تسکینی دسترسی دارند. دولت برای ایجاد سیاست هایی که هزینه های مراقبت های بهداشتی را یارانه می دهد، تلاش کرده است.

بوتنر گفت: «در آمریکا، مراقبت های بهداشتی بسیار گران و در ایجاد سلامتی ناکارآمد است، زیرا اولویت های سیاست گذاری بر مسایل اقتصادی استوار است.»

قوانین سختگیرانه

سنگاپور به قوانین سختگیرانه اش معروف است. ممنوعیت آدامس جویدن یا جریمه های سنگین برای غذا خوردن در وسایل نقلیه عمومی، نمونه های رایج آن هستند.

با این حال، این کشور همچنین به شدت در مورد سختگیری های استفاده از اسلحه و مواد مخدر شهرت دارد. هرگونه تخلفی در مورد این موارد می تواند منجر به حبس، مجازات یا اعدام شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مردم این کشور 100 سال عمر می کنند/ 9 راز عمر طولانی" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مردم این کشور 100 سال عمر می کنند/ 9 راز عمر طولانی"، کلیک کنید.