مصرف بیش از اندازه قهوه عجب بلایی سرتان می آورد

مصرف بیش از اندازه قهوه عجب بلایی سرتان می آورد

آفتاب نیوز :

محققان دانشگاه ساوت استرالیا با استفاده از داده های بیش از 300 هزار شرکت کننده از بیوبانک بریتانیا به بررسی رابطه بین مصرف قهوه و طیف وسیعی از بیماری ها پرداختند و دریافتند مصرف بیش از اندازه زیاد قهوه می تواند ریسک آرتروز، پوکی استخوان و چاقی را افزیاش دهد.

در تحقیق اولیه این محققان، نوشیدن شش فنجان قهوه در روز به عنوان حد آستانه مصرف ایمن قهوه در روز تلقی شد.

«الینا هایپونن»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «روزانه حدود سه میلیارد فنجان قهوه در جهان مصرف می شود از اینرو ما درصدد بررسی فواید و مضرات آن بر روی سلامت برآمدیم.»

وی در ادامه می افزاید: «در این مطالعه، ما از شیوه ژنتیکی موسوم به تحلیل MR-PheWAS برای تعیین تاثیرات واقعی مصرف قهوه در مقابل 1117 مشکل بالینی استفاده کردیم.»

به گفته هایپونن، «نتایج ما نشان می دهد که مصرف متعادل قهوه عمدتاً ایمن است. اما مشخص شد عادت به مصرف قهوه ریسک سه بیماری را افزایش می دهد: آرتروز، پوکی استخوان و چاقی.»

وی تاکید می کند: «برای افراد دارای سابقه خانوادگی پوکی استخوان یا آرتروز یا برای افرادی که نگران ابتلاء به این بیماری ها هستند، این نتایج می تواند هشداردهنده باشد.»

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مصرف بیش از اندازه قهوه عجب بلایی سرتان می آورد" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مصرف بیش از اندازه قهوه عجب بلایی سرتان می آورد"، کلیک کنید.