نحوه تخصیص ارز واردات موبایل تغییر کرد

نحوه تخصیص ارز واردات موبایل تغییر کرد

به گزارش نوتیفیکیت، معاون تجارت و خدمات وزارت صمت با بیان اینکه خودروساز در فروش اینترنتی باید قبل از دریافت وجه قرارداد را به مشتری ارایه کند که در غیر این صورت تخلف است، تصریح کرد: در صورت تکرار این تخلفات شرکت های متخلف به نهادهای نظارتی معرفی می شوند.

نوتیفیکیت در خبری نوشت:وی در ادامه از رتبه بندی واردکنندگان موبایل بر اساس ارایه خدمات پس از فروش خبر داد و گفت که این موضوع بر سهمیه واردات اثر خواهد داشت.

به گفته فعالان صنفی حدود 70 درصد شکایاتی که در اتحادیه دستگاه های مخابراتی مطرح می شود مربوط به خدمات پس از فروش تلفن های همراه است. در این مسیله شکایات متعددی وجود دارد و این شرکت های ارایه کننده خدمات پس از فروش بعضا به مسیولیت های خود به درستی عمل نمی کنند. در مواردی به خصوص در مورد تلفن ها همراه آیفون مشاهده می شود که تلفن های همراه ریپک، رفرش و یا تعمیر شده را به عنوان تلفن همراه نو به مشتری فروخته می شوند و شرکت های ارایه کننده خدمات نیز مسیولیتی را برعهده نمی گیرند.

وعده یک ساله برای ساماندهی خدمات پس از فروش

لازم به ذکر است، ابتدای تیر ماه 1402 مدیر کل دفتر خدمات فنی و مهندسی وزارت صمت با اشاره به باطل شدن مجوز برخی شرکت های خدمات پس از فروش تلفن همراه به علت برخی تخلف ها گفت: این شرکت ها تا 2 ماه آینده ساماندهی خواهند شد.

شاه میرزایی با اشاره به اینکه در حال راه اندازی سامانه ای هستیم که در حقیقت بخش دوم سامانه جامع تجارت است، ادامه داد: در این بخش خدماتی که باید از سوی شرکت های خدمات پس از فروش انجام شود از آنها خواسته خواهد شد. شرکت هایی که شاخص های پایینی داشته باشد به طبع دیگر مورد تایید ما نخواهد بود. براین اساس تا دو ماه آینده بخش دوم سامانه گرانتی راه اندازی خواهد شد.

لزوم برنامه ریزی یکپارچه در سامان دهی وضعیت خدمات پس از فروش

بررسیها نشان میدهد موضوع خدمات پس از فروش در بازار موبایل وارداتی ایران بر خلاف خودروهای وارداتی و الزامات سفت و سخت آن در خصوص نمایندگیها، همچنان بلاتکلیف است. در واقع در این حوزه در سایه عدم نظارت کافی شاهد حیف و میل قابل توجهی در حوزه ارزی هستیم اما بعد از وعده های مختلف در 6 ماه گذشته تغییر جدی در این حوزه ایجادنشده است.

217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نحوه تخصیص ارز واردات موبایل تغییر کرد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نحوه تخصیص ارز واردات موبایل تغییر کرد"، کلیک کنید.