نظارت پلیس فتا بر تخلفات سایبری مرتبط با امتحانات نهایی

رییس پلیس فتای فراجا اعلام کرد که همزمان با آغاز فصل برگزاری امتحانات نهایی دانش آموزان؛ موضوع تبلیغات فروش یا واگذاری سوالات امتحان نهایی در کارگروه های ویژه عملیاتی پلیس سایبری کشور در حال رصد است.

نظارت پلیس فتا بر تخلفات سایبری مرتبط با امتحانات نهایی

آفتاب نیوز :

سردار وحید مجید با اشاره به اینکه  نظارت بر نحوه برگزاری امتحانات نهایی مدارس در تقویم عملیاتی پلیس فتا وجود دارد، اظهارکرد: این طرح عملیاتی در کارگروه های ویژه، در تمامی رده های پلیس فتا با عناوین رصد هرگونه موارد مجرمانه و مشکوک نظیر تبلیغات و واگذاری سوالات، شایعه سازی و تحریک احساسات عمومی و سایر موارد آغاز شده است.

وی ادامه داد: تاکنون بیش از 10 مورد برخورد انتظامی و قضایی با مرتکبان اینگونه جرایم صورت گرفته است و بر اساس تجزیه و تحلیل تمامی جریانات کشف شده و همچنین شکواییه های قضایی واصله به این پلیس، خوشبختانه هیچگونه موردی مبنی بر افشاء سوالات، پیش از زمان برگزاری امتحانات نهایی کشف نشده و تمامی تبلیغات صورت گرفته توسط مجرمان سایبری در حوزه کلاهبرداری از متقاضیان و یا ایجاد شایعه و شایبه های نادرست در خصوص زیر سوال بردن صحت برگزاری امتحانات نهایی دانش آموزان است.

رییس پلیس فتای کشورمان به دانش آموزان و خانواده آنان توصیه کرد که به هیچ عنوان به این تبلیغات نادرست توجه نکنند؛ همچنین والدین نیز نظارت بیشتری بر عملکرد تحصیلی و سایبری فرزندان خود در ایام مذکور داشته باشند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نظارت پلیس فتا بر تخلفات سایبری مرتبط با امتحانات نهایی" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نظارت پلیس فتا بر تخلفات سایبری مرتبط با امتحانات نهایی"، کلیک کنید.