نگذارید مفسدان فوتبال گردن کلفت تر شوند

نگذارید مفسدان فوتبال گردن کلفت تر شوند

به گزارش نوتیفیکیت جریان رسیدگی به این فساد با توجه به مدعی شدن عوامل ریز و درشت دخیل در آن ناخودآگاه هر علاقه مندی را یاد همان پرونده معروف فساد قدیمی می اندازد که اینقدر در کمیسیون های مجلس خاک خورد که متخلفان آن خیلی راحت به ریش همه خندیدند و بدون کوچک ترین احساس خطری به کارشان ادامه دادند. امروز هم درست همین نگرانی وجود دارد. نگرانی بابت اینکه تمام این سروصدای به راه افتاده فقط یک نمایش باشد برای فریب افکار عمومی، برای اینکه ماجرای اصلی دیده نشود. این نگرانی را حتی می توان از زبان خود فوتبالی ها هم شنید تا متوجه شد اوضاع تا چه حد خراب است.

روزنامه جوان نوشت:نگرانی فوتبالی های قانونمند را باید درک کرد، چون همین آدم ها وقتی در سال های قبل از فساد حاکم بر فوتبال حرف زدند هم جریمه شدند و هم محروم، درست مانند تمام رسانه هایی که طی سال های قبل وقتی از این فساد دم زدند یا متهم به سیاه نمایی یا اینکه با نگاه تمسخرآمیز روبه رو شدند.
امروز سیروس پورموسوی، سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان حق دارد نگران باشد و بگوید: «امیدوارم مسیولان با متخلفان در پرونده فساد در فوتبال برخورد کنند تا آن ها گردن کلفت تر از قبل مجدداً مشغول به کار نشوند. من مدتی قبل گفتم که اگر فدراسیون توانایی جمع کردن این مسایل را ندارد، بهتر است در فوتبال را تخته کنند، اما به خاطر صحبت هایم جریمه شدم! حالا هم معتقدم که اگر قوه قضاییه به فسادهای فوتبال ورود کند باید در این فوتبال را تخته کرد.»
رسول کربکندی، پیشکسوت فوتبال ایران هم به درستی از فسادی می گوید که از دهه ها قبل بر فوتبال حاکم بوده است: «من 10 سال پیش که سرمربی صبای قم بودم در مصاحبه ای گفتم فوتبال ایران کثیف است، ولی دیگر هیچ کس از من سوال نپرسید که چرا این حرف را زدم. جالب اینجاست که 3 میلیون تومان جریمه نقدی شدم و دو جلسه هم محرومم کردند! یک بار هم قرار شد این مسایل در کمیسیون اصل 90 مجلس بررسی شود، ولی بعد از مدت ها تحقیق یک طومار 10 صفحه ای دادند که هیچ تاثیری نداشت.»
با این اصاف باید نگران بود. امروز همه خود را مدعی می دانند، حتی آن ها که وسط ماجرا هستند دم از مبارزه با فساد می زنند، درست مثل همان پرونده فساد قدیمی که حداقل خود ما هر جا پیگیر نتیجه اش بودیم با خنده های تلخ آقایان مسیول روبه رو شدیم که می گفتند: «از کدام فساد حرف می زنید؛ نگویید فساد، بگویید تخلف!» حالا هم می توان منتظر چنین واکنش هایی بود، اینکه این پرونده هم مانند قبلی در نهایت تخلف فرض شود و به قول پورموسوی آقایان گردن کلفت تر از قبل برگردند. پس امیدواریم این بار مسیولان ذی ربط برخوردی درست و قاطع با مفسدان داشته باشند تا حداقل در این یک فقره کسی وقیح تر از قبل برنگردد.

23302

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نگذارید مفسدان فوتبال گردن کلفت تر شوند" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نگذارید مفسدان فوتبال گردن کلفت تر شوند"، کلیک کنید.