نیسان، پایان عمر خودروهای بنزینی را اعلام کرد /عکس

امیرمسعود عابدین_ نیسان، غول خودروسازی ژاپن اعلام کرد که سرمایه گذاری برای فناوری جدید موتورهای درون سوز بنزینی تقریباً به پایان رسیده و گذار از خودروهای معمولی به مدل های تمام الکتریکی را از طریق فناوری e-Power نیسان انجام می دهد. این فناوری،مجموعه هیبریدی غیرمتعارفی است که در آن، موتور احتراقی به عنوان ژنراتور برای شارژ باتری عمل می کند و چرخ ها را مستقیما به حرکت درنمی آورد.

نیسان، پایان عمر خودروهای بنزینی را اعلام کرد /عکس

نیسان می خواهد برای بهینه کردن مصرف سوخت در این خودروهای هیبریدی، بازده حرارتی موتور درون سوز (احتراقی) را تا 50 درصد افزایش دهد. این خودروساز چندین سال است که روی این فناوری کار می کند و در اوایل سال 2021 اعلام کرد که نمونه اولیه e-Power در طول آزمایش ها به موفقیت دست یافته است.

تویوتا، مزدا و سوبارو بر این باورند که با تغییر موتورهای درون سوز (احتراق داخلی) می توان آن ها را با سوخت های تقریباً بی کربن نجات داد. هوندا نیز از سال 2040 می خواهد در تمام بازارهای اصلی (ازجمله آمریکای شمالی) به برندی صرفاً الکتریکی تبدیل شود.

منبع: Motor1

54322

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نیسان، پایان عمر خودروهای بنزینی را اعلام کرد /عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نیسان، پایان عمر خودروهای بنزینی را اعلام کرد /عکس"، کلیک کنید.