هشدار صداوسیما به خبرگزاری ها و پلتفرم ها: بدون مجوز برنامه ها را پخش نکنید

هشدار صداوسیما به خبرگزاری ها و پلتفرم ها: بدون مجوز برنامه ها را پخش نکنید

معاون حقوقی و امور مجلس سازمان صداوسیما به خبرگزاری ها و سکوهای صوت و تصویر فراگیر در استفاده بدون مجوز از آثار، تولیدات و برنامه های صداوسیما هشدار جدی داد.

به گزارش نوتیفیکیت، معاون حقوقی و امور مجلس صداوسیما با اعلام اینکه برخی خبرگزاری ها و سکوهای صوت و تصویر فراگیر در گذشته و به ویژه اخیرا بدون کسب اجازه و اخذ مجوز از این سازمان اقدام به استفاده از تولیدات رسانه ملی به خصوص ویژه برنامه های انتخاباتی کرده اند، هشدار داد با این اقدام غیرقانونی برخورد قانونی خواهد شد.

سیدتقی سهرابی با اشاره به اصول چهل و چهارم و یکصدوهفتادپنجم و قانون اساسی، نظریه تفسیری شورای نگهبان درخصوص اصول مذکور و ماده 7 اساسنامه سازمان صداوسیما گفت: انتشار و پخش برنامه های صوت و تصویر از طریق سامانه های فنی قابل انتشار فراگیر برای مردم غیر از سازمان صداوسیما بر اساس اصول مذکور خلاف قانون محسوب میشود. 

به نقل از روابط عمومی صداوسیما، وی همچنین به بند 4 ماده واحده تعیین الزامات ساماندهی حوزه صوت و تصویر فراگیر مصوب شورای عالی انقالب فرهنگی تاریخ 1402/02/26 اشاره و تصریح کرد: تولید و پخش زنده برنامه ها و نیز صدور مجوز و نظارت بر پخش زنده در فضای مجازی در انحصار سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران است. لذا با عنایت به اینکه تولیدات صداوسیما متعلق به آحاد مردم است این سازمان اجازه نمی دهد که اشخاص حقیقی و حقوقی از این سرمایه عمومی درآمدزایی کرده و سوء استفاده خصوصی کنند. 

در این زمینه بخوانید:

امکان پخش زنده مناظره ها به خبرگزاری ها داده شد

معاون حقوقی و امور مجلس سازمان صداوسیما در عین حال گفت: سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی (ساترا) به خبرگزاری ها و سکوهای فعال صوت و تصویر فراگیر دارای مجوز امکان استفاده از قاب اختصاصی برنامه های انتخاباتی صداوسیما از جمله مناظره ها را فراهم کرده است. بنابراین برای فعالیت رسانه ای در چارچوب قانون و با مجوز رسانه ملی مانعی وجود ندارد.

پایان خبر نوتیفیکیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار صداوسیما به خبرگزاری ها و پلتفرم ها: بدون مجوز برنامه ها را پخش نکنید" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار صداوسیما به خبرگزاری ها و پلتفرم ها: بدون مجوز برنامه ها را پخش نکنید"، کلیک کنید.