هشدار نارنجی هواشناسی برای تهران

هشدار نارنجی هواشناسی برای تهران

به گزارش نوتیفیکیت، اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به بارش باران و احتمال آبگرفتگی معابر همچنین احتمال طوفان لحظه ای هشدار داد.

نوتیفیکیت در خبری نوشت: اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار نارنجی رنگ با اشاره به تشدید ناپایداریهای سامانه بارشی آورده است: از بعد از ظهر امروز تا اواخر وقت چهارشنبه (1 و 2 خرداد) در بعضی ساعات به ویژه بعد از ظهر و شب بارش باران، گاهی رگبار شدید، رعد و برق در پاره ای مناطق بارش تگرگ در استان تهران به ویژه نیمه غربی و شمالی پیش بینی می شود.

در این شرایط جوی آبگرفتگی معابر و اختلال در تردد، جاری شدن روان آب، بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و سیلابی شدن مسیل ها، احتمال رخداد صاعقه و بارش تگرگ، اختلال در فعالیت ناوگان حمل و نقل جاده ای، ریلی و هوایی، امکان لغزش سنگ از ارتفاعات و ریزش بهمن از قله ها دور از انتظاز نیست بنابراین اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به اجتناب از تردد و توقف در بستر مسیل ها و حاشیه رودخانه ها، احتیاط در تردد خودروها به ویژه در مسیرهای کوهستانی، پرهیز از فعالیت های کوهنوردی به ویژه صعود به قله ها، اجتناب از چرای دام در مناطق کوهستانی، اعلام هشدار به بهره برداران منابع طبیعی، پاکسازی دهانه پل ها، لایروبی کانال ها و آب روها و آمادگی دستگاه های اجرایی و مدیریت شهری و امدادی توصیه می کند.

در ادامه این هشدار آمده است: از سه شنبه تا جمعه وزش باد خیلی شدید به ویژه در ساعات بعد از ظهر و شب، احتمال طوفان موقت و خیزش گرد و خاک در استان تهران به ویژه نیمه جنوبی و مناطق غربی و ارتفاعات پیش بینی می شود.

از اثرات این مخاطره جوی می توان به امکان سقوط اجسام از ارتفاع و خسارت به سازه های موقت مانند داربست ها و تابلوهای تبلیغاتی و تجهیزات موجود در نقاط مرتفع مانند برج ها و دکل ها، خطر شکستن درختان کهنسال و نهال ها در مناطق مستعد، خیزش گرد و خاک و احتمال گسترش گرد و خاک از استان های همجوار و کاهش کیفیت هوا و شعاع دید اشاره کرد.

به توصیه اداره کل هواشناسی استان تهران احتیاط در عبور و مرور جاده ای، اطمینان از استحکام سازه های موقت و سست مانند داربست ها، خودداری از استقرار در مکان های مرتفع مانند برج ها و دکل ها، اجتناب از پرواز گلایدر و هواپیماهای سبک، عدم تردد و توقف کنار درختان و سازه های ناتمام، محافظت از پوشش گلخانه ها، نصب قیم برای نهال ها، احتیاط در انجام امور عمرانی و آمادگی دستگاه های اجرایی و امدادی در دستور کار قرار گیرد.

در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسیول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

47236

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار نارنجی هواشناسی برای تهران" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار نارنجی هواشناسی برای تهران"، کلیک کنید.