هنیه: امت اسلامی و حمایت از مقاومت دغدغه اصلی رییس جمهور شهید ایران بود

هنیه: امت اسلامی و حمایت از مقاومت دغدغه اصلی رییس جمهور شهید ایران بود

رییس دفتر سیاسی حماس با حضور در مراسم تشییع شهدای خدمت، گفت که شهید رییسی بر محور های زیادی تاکید می کرد که 3 مورد از مهم ترین آنها امت اسلامی، حمایت از مقاومت و طوفان بود.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری نوتیفیکیت، «اسماعیل هنیه» رییس دفتر سیاسی حماس، در سخنرانی که در آغاز مراسم تشییع شهید آیت الله سید ابراهیم رییسی و هییت همراه داشت، به نیابت از ملت پایدار فلسطین و به نام گروه های مقاومت فلسطین، این ضایعه را خدمت مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران تسلیت گفت.

 وی با اشاره به دیداری که در ماه مبارک رمضان و در سفر به تهران با شهید رییسی داشت، گفت که این شهید بزرگوار در حمایت از ملت فلسطین مواضع ثابتی داشت.

هنیه از 3 مورد از محور های مورد تاکید شهید رییسی نام برد و گفت که از دید وی، مسیله اول امت اسلامی است، اینکه امت باید مسیولیت های خود را انجام دهد و ملت فلسطین سرزمین و مقدساتش را آزاد کند؛ اینکه مسیله فلسطین سیاسی نیست و در عمق عقیده امت اسلامی است جای دارد.

هنیه مسیله دوم مورد تاکید شهید رییسی را حمایت از مقاومت عنوان کرد به این معنی که مقاومت یک انتخاب راهبردی است تا ما آزادی فلسطین را محقق کنیم.

به گفته رییس دفتر سیاسی حماس، سومین محور مورد تاکید شهید رییسی، نبرد طوفان الاقصی بود؛ نبردی که از همه محور ها و جبهه های مقاومت در جریان است و سلسله وار قلب رژیم صهیونیستی را هدف قرار داد و تحولی تاریخی در سطح جهانی ایجاد کرد.

هنیه درنهایت گفت: ملت فلسطین و مردم قهرمان غزه تا آزادی کامل فلسطین و قدس شریف این نبرد را ادامه خواهند داد و حمایت ایران از محور مقاومت تا زمان برافراشتن پرچم پیروزی بر فراز گنبد های مسجدالاقصی ادامه خواهد داشت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هنیه: امت اسلامی و حمایت از مقاومت دغدغه اصلی رییس جمهور شهید ایران بود" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هنیه: امت اسلامی و حمایت از مقاومت دغدغه اصلی رییس جمهور شهید ایران بود"، کلیک کنید.