هواشناسی 9 اردیبهشت 1403/ سامانه بارشی در راه ایران / هشدار به کشاورزان 31 استان

هواشناسی 9 اردیبهشت 1403/ سامانه بارشی در راه ایران / هشدار به کشاورزان 31 استان

آفتاب نیوز :

براساس آخرین اطلاعات سازمان هواشناسی، امروز (9 اردیبهشت) در جنوب کرمان، شمال و شرق هرمزگان، جنوب فارس و جنوب سیستان و بلوچستان رگبار و رعدوبرق پیش بینی شده است.

فردا در برخی ساعات در مناطقی از غرب، ارتفاعات زاگرس و ارتفاعات البرز مرکزی بارش های پراکنده روی می دهد و دیگر مناطق کشور جو آرامی دارند. روز سه شنبه با ورود سامانه بارشی از غرب کشور به تدریج بارش ها در استان های ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، لرستان، چهارمحال و بختیاری و خوزستان به صورت رگبار باران همراه با رعدوبرق و وزش باد آغاز می شود.

روز چهارشنبه سامانه بارشی در غرب و جنوب غرب کشور تقویت شده و گستره فعالیت آن جنوب و بخش هایی از مرکز کشور را در برمی گیرد.

روز پنجشنبه فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی، مرکز و نیمه جنوبی ایران ادامه دارد. طی سه روز آینده در نوار شرقی کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک پیش بینی می شود. همچنین در 3 روز آینده شرق و جنوب خلیج فارس مواج است.

رگبار پراکنده در برخی مناطق جنوبی کشور

همچنین، امروز در ارتفاعات کرمان و برخی مناطق بوشهر و غرب هرمزگان رگبار پراکنده باران، گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و برای فردا در اکثر مناطق کشور جو آرامی پیش بینی می شود.

آسمان تهرانامروز (9 اردیبهشت) صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد با حداقل دمای 14 و حداکثر دمای 27 درجه سانتیگراد و فردا دوشنبه (10 اردیبهشت) صاف تا کمی ابری و در بعضی ساعت ها وزش باد، گاهی افزایش باد با حداقل دمای 17 و حداکثر دمای 29 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هواشناسی 9 اردیبهشت 1403/ سامانه بارشی در راه ایران / هشدار به کشاورزان 31 استان" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هواشناسی 9 اردیبهشت 1403/ سامانه بارشی در راه ایران / هشدار به کشاورزان 31 استان"، کلیک کنید.