هوای پایتخت در مرز آلودگی

هوای پایتخت در مرز آلودگی

آفتاب نیوز :

میانگین کیفیت هوای پایتخت هم اکنون یکشنبه/27 خرداد/ روی عدد 96 و در آستانه آلودگی قرار گرفته است.

شاخص لحظه ای کیفیت هوای تهران در مرز آلودگی قرار دارد ضمن اینکه شاخص هوای پایتخت طی 24 با میانگین 133 در شرایط ناسالم برای گروه های سنی حساس قرار داشت.

همچنین بر اساس اطلاعات از ایستگاه های سنجش کیفیت هوای شهر تهران، ایستگاه مناطق (14 و 20) در وضعیت قرمز و ناسالم برای همه گروه ها و سایر مناطق در وضعیت نارنجی و یا زرد است.

شهروندان تهرانی از ابتدای امسال تاکنون، پنچ روز هوای پاک و 73 روز هوای سالم و هشت روز هم هوای ناسالم برای گروه های حساس استنشاق کرده اند.

سال گذشته و براساس روز شمار شاخص آلودگی در مجموع 10 روز هوای پاک، 236 روز هوای قابل قبول، 107 روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و 12 روز هوای ناسالم برای تمامی گروه ها در پرونده شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر اساس این تقسیم بندی از عدد صفر تا 50 هوا «پاک»، از 51 تا 100 هوا «قابل قبول یا متوسط»، از 101 تا 150 هوا «ناسالم برای گروه های حساس»، از 151 تا 200 هوا «ناسالم»، از 201 تا 300 هوا «بسیار ناسالم» و از 301 تا 500 شرایط کیفی هوا «خطرناک» است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هوای پایتخت در مرز آلودگی" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هوای پایتخت در مرز آلودگی"، کلیک کنید.