وبا در سومالی از ابتدای 2024 تاکنون 75 قربانی گرفته است

وبا در سومالی از ابتدای 2024 تاکنون 75 قربانی گرفته است

سازمان جهانی بهداشت (WHO) روز گذشته (جمعه) اعلام کرد اثرات خشکسالی های تاریخی اخیر سومالی به همراه تاثیر سیل های ناشی از پدیده آب و هوایی «ال نینو» به شیوع اسهال و وبا در این منطقه دامن زده است و از ماه ژانویه سال جاری میلادی (2024) تاکنون این بیماری ها جان دست کم 75 نفر را گرفته است.

به گزارش نوتیفیکیت، شیوع فعلی عمدتاً به تعداد فزاینده ای از مردم با دسترسی محدود به آب سالم و امکانات بهداشتی کافی نسبت داده می شود.

در همین حال، سازمان جهانی بهداشت گفت موارد ثبت شده در این کشور تقریباً سه برابر بیشتر از میانگین سه ساله است.

به گفته وزارت بهداشت سومالی، تا یک آوریل (20 روز قبل) 6605 مورد گزارش شده است.

به گفته دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد (OCHA)، دو میلیون دلار برای حمایت از کمک های بشردوستانه نجات بخش برای آسیب پذیرترین افراد اختصاص داده شده است.

به گزارش آناتولی، سازمان ملل در عین حال هشدار داد خطر شیوع این بیماری به مناطقی در این کشور که سال ها تحت تاثیر وبا قرار نگرفته اند، وجود دارد.

وبا نوعی بیماری حاد و اسهالی است که عموما در مکان هایی با تصفیه ناکافی آب، دفع نامناسب و غیربهداشتی مدفوع یا فاضلاب و نیز در مناطق با بهداشت ناکافی ایجاد شده و گسترش می یابد.

پایان خبر نوتیفیکیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وبا در سومالی از ابتدای 2024 تاکنون 75 قربانی گرفته است" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وبا در سومالی از ابتدای 2024 تاکنون 75 قربانی گرفته است"، کلیک کنید.