ورود دو رام قطار ملی به روی ریل متروی تهران تا پایان سال

ورود دو رام قطار ملی به روی ریل متروی تهران تا پایان سال

مدیرعامل شرکت متروی تهران در مورد آخرین وضعیت ساخت قطار ملی توضیحاتی ارایه کرد.

مسعود درستی در گفت وگو با نوتیفیکیت، در مورد سرانجام ساخت قطار ملی در متروی تهران با تاکید بر اینکه معاونت علمی ریاست جمهوری و متروی تهران در سالهای قبل توافقی پیرامون ساخت قطار ملی داشتند که بر این اساس با همکاری شرکت های دانش بنیان ایرانی نهایتا قطار ملی مترو در سال 1400 آماده شد، گفت: اما بعد از ساخت این سوال مطرح شد که آیا این قطار از نظر ایمنی جوابگو است یا خیر؟ که برای حل این مسیله مشاور خارجی در کنار کارشناسان ایرانی در جریان فرآیند تولید، مشاوره، کنترل و… قرار گرفت.

ورود قطار ملی در مسیرهای پرتردد در تهران پس از 50 هزار کیلومتر سیر ایمن 

وی ادامه داد: گاها برای برخی از آزمون ها زمان زیادی صرف شد و نهایتا در سال 1402 قطار ملی مترو توانست بعد از گذراندن موفقیت آمیز همه تست ها، تاییدیه نهایی را اخذ کند و مشاور خارجی بر روند تولید قطار ملی مترو صحه گذاشت و در حال حاضر قطار ملی در خط متروی پرند در حال تردد است، البته قطار ملی باید بر اساس پروتکل ها 50 هزار کیلومتر سیر ایمن داشته باشد تا بتوانیم این قطار را وارد مسیرهای پرتردد کنیم.

اختصاص بودجه از سوی دولت برای تولید انبوه قطارملی

درستی با تاکید بر اینکه دولت برای تولید انبوه قطارملی بودجه در نظر گرفته که در حال فعال سازی آن هستیم، ادامه داد: یک قرارداد برای تولید 113 واگن ملی مترو در جریان است که  قطعا مجددا از توان شرکت های دانش بنیان برای پروژه قطارملی بهره خواهیم گرفت.

مدیرعامل شرکت متروی تهران اظهار کرد: در حال حاضر دو رام قطار 7 واگن نیز در حال ساخت است تا در صورت جاری شدن قرارداد قطارملی مجبور نباشیم که از نقطه صفر آغاز کنیم یعنی به عبارت دیگر دو رام قطار ملی دیگر به جز قطاری که در حال حاضر در خط متروی پرند فعال است تا پایان سال وارد مدار می شود.

پایان خبر نوتیفیکیت 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ورود دو رام قطار ملی به روی ریل متروی تهران تا پایان سال" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ورود دو رام قطار ملی به روی ریل متروی تهران تا پایان سال"، کلیک کنید.