ورود سامانه بارشی جدید به ایران از روز دوشنبه

ورود سامانه بارشی جدید به ایران از روز دوشنبه

آفتاب نیوز :

کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی، گفت: امروز پنج شنبه 13 اردیبهشت در بیشتر مناطق کشور بارندگی داشتیم و در شمال غرب، سواحل دریای خزر و دامنه ها و ارتفاعات البرز بارش ها به شکل پراکنده و در سایر نقاط نیز به شکل رگبار و رعدوبرق بود و شدت بارش ها امروز در مناطق جنوب و شرق کشور بود.

وی ادامه داد: برای فردا نیز در نوار غربی کشور بارش ها به شکل رگبار ادامه خواهد داشت و در دامنه ها و ارتفاعات البرز، شرق و شمال شرق کشور بارش ها پراکنده خواهد بود و در مناطق مرکزی، جنوب و شرق کشور نیز بارش ها به شکل خفیف رخ خواهد داد. همچنین برای فردا، بارش های شدیدتر در مناطق جنوب غرب و غرب کشور خواهد بود.

این کارشناس هواشناسی ادامه داد: این بارش ها با شدت و ضعف تا روز یکشنبه ادامه خواهد داشت و در روز دوشنبه سامانه بارشی جدید از غرب وارد کشور خواهد شد و نیمه غربی کشور را در بر خواهد گرفت.

وی همچنین خاطرنشان کرد: امروز مناطق مرکزی خلیج فارس مواج خواهد بود و فردا نیز تنگه هرمز این شرایط را خواهد داشت. همچنین پیش بینی می شود در روز های جمعه و شنبه نیز آب های دریای خزر مواج و متلاطم باشد.

رفیعی با اشاره به بارش های شدید و صدور هشدار نارنجی هواشناسی نیز گفت: امروز استان های هرمزگان، فارس، نیمه جنوبی کرمان، شمال سیستان و بلوچستان، جنوب خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، اصفهان، کردستان، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، بوشهر، لرستان و جنوب استان مرکزی شامل این هشدار خواهند بود و مخاطراتی از قبیل سیل آبی شدن مسیر ها و طغیان رودخانه های فصلی، برخورد صاعقه و احتمال بارش تگرگ در این مناطق محتمل خواهد بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ورود سامانه بارشی جدید به ایران از روز دوشنبه" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ورود سامانه بارشی جدید به ایران از روز دوشنبه"، کلیک کنید.