پاسخ اپل به بازگشت عکس های پاک شده به گالری آیفون/ اپل مدعی است که عکسی را نگه نمی دارد!

به گزارش خبرگزاری نوتیفیکیت، براساس گزارش مجله نوتیفیکیت، کاربران آیفون اخیراً با مشکل نرم افزاری عجیبی مواجه شده بودند. در این مشکل، پس از دریافت آپدیت iOS 17.5، عکس های پاک شده قبلی مجدداً در گالری گوشی ظاهر می شدند. در حالی که اپل این مشکل را با آپدیت iOS 17.5.1 برطرف کرده است، اما هنوز دلیل اصلی آن مشخص نبود و اکنون کوپرتینویی ها توضیحات بیشتری ارایه کرده اند.

اپل در توضیح این مشکل به 9to5Mac می گوید که علت آن یک ورودی خراب در پایگاه داده سیستم فایل دستگاه بوده است که روی فایل های کاربران و نه آن هایی که با iCloud همگام سازی شده اند تاثیر می گذارد. عکس های حذف شده نیز ممکن است هنگام بازیابی از یک نسخه پشتیبان یا در حین انتقال به دستگاه جدید، از دستگاه های قدیمی تر منتقل شده باشند.

بازگشت عکس های پاک شده به گالری آیفون/ اپل مدعی است که عکسی را نگه نمی دارد!

واکنش اپل به ادعای یکی از کاربران

یکی از کاربران ردیت در پستی که اکنون حذف شده است ادعا کرده بود که این باگ iOS 17.5 عکس هایی آیپدی که اطلاعات آن به طور کامل حذف شده و به فرد جدیدی فروخته شده را نیز برگردانده است . با این حال، اپل ادعا می کند که چنین چیزی امکان پذیر نیست و به 9to5Mac می گوید که پس از پاک شدن کامل داده های دستگاه، همه فایل ها و محتوا برای همیشه حذف می شوند.

اساساً، اپل ادعا می کند که این کاربر یا برای تنظیم مجدد دستگاه خود روش درستی را دنبال نکرده است یا به سادگی دروغ می گوید. غول فناوری اعلام کرده که تنها تعداد کمی از افراد تحت تاثیر این مشکل قرار گرفته اند و اپل به عکس یا ویدیوهای کاربران دسترسی ندارد.

محققان امنیتی Synactiv نیز با مهندسی معکوس به روزرسانی iOS 17.5.1 که برای رفع باگ منتشر شده، توضیحاتی درباره این مشکل ارایه کرده اند. به طور خلاصه، آن ها می گویند که آپدیت iOS 17.5 یک روال انتقال را اضافه کرده است که مسیول اسکن و واردکردن مجدد عکس ها از سیستم فایل است. این روال با به روزرسانی اخیر اپل حذف شد زیرا باعث شد فایل های قدیمی مجدداً در سیستم فهرست شوند و به گالری های عکس بازگردانده شوند.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پاسخ اپل به بازگشت عکس های پاک شده به گالری آیفون/ اپل مدعی است که عکسی را نگه نمی دارد!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پاسخ اپل به بازگشت عکس های پاک شده به گالری آیفون/ اپل مدعی است که عکسی را نگه نمی دارد!"، کلیک کنید.