پایان صبر استراتژیک ایران! – نوتیفیکیت

پایان صبر استراتژیک ایران! - نوتیفیکیت

پاسخ جمهوری اسلامی اوج وقاحت آمریکا و انگلیس و فرانسه را به نمایش گذاشت. این کشورها در نفاقی آشکار حمله به کنسولگری ایران را که برخلاف تمام قوانین و کنوانسیون های بین المللی است، محکوم نکردند، اما پاسخ ایران در دفاع از خاک خود را محکوم و خبیثانه ایران را به تنش زایی متهم کردند و مفتضحانه بعد از به خاک و خون کشیدن غزه و کشتن بیش از 32 هزار مردم بی دفاع ادعا کردند هیچ کس خواستار دیدن ریختن خون های بیشتر نیست!

به گزارش نوتیفیکیت، کیهان در سرمقاله شماره امروز خود به قلم محمدحسین محترم نوشت: عملیات پشیمان کننده «وعده صادق» را باید مصداقی از این فرمایش خداوند دانست که فرمود«اَلَمْ تَرَ کَیْفَ فَعَلَ رَبُّکَ باَصْحَاب الْفِیلِ، اَلَمْ یَجْعَلْ کَیْدَهُمْ فِی تَضْلِیلٍ، وَ اَرْسَلَ عَلَیْهِمْ طَیْرًا اَبَابیلَ…- مگر ندیدی پروردگارت با اصحاب فیل چه کرد و نیرنگشان را بر باد داد و بر سر آنها دسته دسته پرندگانی از ابابیل فرستاد؟…». شب یک شنبه به گفته نیویورک تایمز و مقامات اسراییلی با شلیک 185 پهپاد، 36 موشک کروز و 110 موشک زمین به زمین ایران به سمت اسراییل وحشتناک ترین شب صهیونیست ها و آرام ترین شب مردم غزه و البته شادترین شب مردم منطقه و بخصوص ملت ایران بود. اولین نقطه ای که موشک های ایرانی مورد حمله قرار دادند، مهم ترین پایگاه هوایی اسراییل یعنی پایگاه نقب، همان پایگاه نظامی بود که هواپیماهای جنگی اسراییل از آنجا برخاستند و به کنسولگری جمهوری اسلامی حمله و سردار زاهدی و یارانش را به شهادت رسانده بودند. لذا شاید بتوان این شب را «لیله ًْالله» و «لیله ًْالقدر بازدارندگی مقاومت» نامید. اما برای تحلیل ابعاد و پیامدها و دستاوردهای پاسخ پشیمان کننده ایران شاید هنوز زود باشد،

ولی در این خصوص چند نکته مهم:

 1- ایران با صبر استراتژیک خود بیش از شش ماه در مقابل حملات گستاخانه اسراییل به مستشاران و نیروهای خود، خویشتنداری نشان داد و نشان داد سیاست اصلی جمهوری اسلامی عدم گسترش جنگ و تنش در منطقه است. اما از یکسو وقتی سازمان های بین المللی و بخصوص سازمان بی خاصیت ملل متحد نتوانست ذیل بند هفت به جنایت اسراییل پاسخ دهد و این رژیم یاغی را مهار کند و از سوی دیگر وقتی صبر استراتژیک ایران تنش ها را کمتر نکرد و اسراییل به چراغ سبز آمریکا از این سیاست ایران سوءاستفاده و از خطوط قرمز جمهوری اسلامی عبور کرد و نشان داد همچنان خواستار تنش بیشتر است، ایران مجبور شد برای جلوگیری از تنش زایی بیشتر رژیم صهیونیستی، اسراییل را تنبیه کند. لذا در حقیقت پاسخ ایران یک پاسخ ثبات زا برای مهار اسراییل و در جهت ثبات منطقه است و نشان داد که صبر استراتژیک و آستانه تحمل ایران تمام شد و دیگر تماشاگر نیست.

2- پاسخ پشیمان کننده ایران چک سفید امضای آمریکا به اسراییل برای انجام هرگونه جنایتی در منطقه را باطل کرد و آمریکا دانست که سگ هار او از حالا به بعد «لات کوچه خلوت» نیست! لذا به اذعان تمام رسانه های جهان این «بزرگ تر از پیش بینی ها» و بزرگ ترین حمله پهپادی و موشکی تاریخِ دنیا بود که به گفته رسانه های اسراییلی«ایران قواعد بازی و چهره جنگ را کاملا تغییر و اسراییل را به سمت یک رویداد اساسی برگشت ناپذیر حرکت داد». عملیات وعده صادق نشان داد اسراییل و آمریکا دچار «سندرم گیج کننده بحران در بحران»، و بحران عمیق اسراییل با بحران شخصی سیاستمداران حاکم بر اسراییل همزمان شده است. اسراییل تلاش دارد از هر بحرانی با بحران جدیدی خارج شود، اما از هر بحرانی که بخواهد خارج شود دچار بحران بزرگ تری می شود و بحران های جدید پیامدها و مشکلات بیشتری برای اسراییل و آمریکا ایجاد می کند و سندروم بحران آنها چند لایه می شود.

3- اهمیت این پاسخ پشیمان کننده بدون توجه به پیامدها و تبعات آن است. به این معنی که بعد از اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی پیشرفته ترین پهپاد آمریکا در خلیج فارس را به علت تجاوز به حریم هوایی ایران ساقط کرد و سپس پایگاه نظامی عین الاسد را به عنوان یک هدف مهم آمریکایی در پاسخ به شهادت شهید سلیمانی زدند، این سومین عملیات مستقیم اقتدارآفرین ایران در دفاع از حاکمیت و تمامیت ارضی خود و اولین حمله مستقیم به رژیم صهیونیستی بعد از سال 1967بود و نشان داد در این دفاع هیچ گونه اغماضی نمی کند و کوتاه نخواهد آمد و وعده ایران یک شوخی و رجزخوانی توخالی نیست. اما آنچه اهمیت آن را بیشتر می کند حمله مستقیم از خاک ایران به عمق خاک رژیم صهیونیستی بود. لذا جمهوری اسلامی نشان داد صادق الوعد است و این یعنی مسیولیت پذیری جمهوری اسلامی در دفاع از حاکمیت و تمامیت ارضی و امنیت مردم است.

4- پاسخ جمهوری اسلامی اوج وقاحت آمریکا و انگلیس و فرانسه را به نمایش گذاشت. این کشورها در نفاقی آشکار حمله به کنسولگری ایران را که برخلاف تمام قوانین و کنوانسیون های بین المللی است، محکوم نکردند، اما پاسخ ایران در دفاع از خاک خود را محکوم و خبیثانه ایران را به تنش زایی متهم کردند و مفتضحانه بعد از به خاک و خون کشیدن غزه و کشتن بیش از 32 هزار مردم بی دفاع ادعا کردند هیچ کس خواستار دیدن ریختن خون های بیشتر نیست! لذا این کشورها اگر خواستار تنش زدایی هستند باید خود آنها اسراییل را مهار کنند و اگر نکنند ایران این رژیم جعلی را مهار خواهد کرد و اگر آنها بخواهند در دفاع از این سگ هار خود وارد میدان شوند، حتما خود انها هم تنبیه خواهند شد.

5- پاسخ ایران چند مرحله ای و ترکیبی و از چند جبهه بود. مرحله اول عملیات روانی انتظار و ترس بود که بر اسراییل و آمریکا تحمیل شد که خود پیامدها و دستاوردهایی داشت و نیاز به تحلیل در مجالی دیگر است و همین بس که خود صهیونیست ها اذعان کردند «اینکه کل اسراییل در وحشت چندین روزه بود، این یک پیروزی برای ایران است». مرحله دوم هک شدن رادارها و سیستم برق رژیم صهیونیستی. مرحله سوم حرکت پهپادهای انتحاری به سمت اسراییل از سوی ایران برای مشغول و مختل کردن پدافند هوایی اسراییل. مرحله چهارم شلیک موشک های کروز و بالستیک به اهداف اصلی. مرحله پنجم هماهنگی با گروه های مقاومت و تشدید حملات حزب الله و انصارالله یمن و گروه های مقاومت عراقی به اهداف داخل اسراییل. مرحله ششم ارسال پیام به آمریکا و کشورهای منطقه و بلکه به کل جهان که هرگونه کمک به اسراییل عواقب پشیمان کننده برای آنها حتی بستن تنگه هرمز را می تواند به دنبال داشته باشد مرحله هفتم هشدار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه اگر اسراییل حماقت خود را تکرار کند، قدم بعدی شدیدتر خواهد بود. مرحله هشتم آمادگی برای بعد از حملات پشیمان کننده است که به گفته فرمانده کل سپاه «از این به بعد رژیم صهیونیستی در هر نقطه ای به منافع، دارایی ها، شخصیت ها و شهروندان ما تعرض کند، از مبدا ایران او را مورد تهاجم متقابل قرار خواهیم داد».

6- فرمانده هوافضای سپاه ایران قبلا گفته بود«ما هسته ای نداریم ولی کلاهک های موشک های ما به اندازه ای هست که اسراییل را چند بار شخم بزند»! لذا اهمیت عملیات وعده صادق اولا در حجم زیاد بلند شدن پهپادهای ایرانی و هماهنگی آنها با موشک های شلیک شده و ثانیا در اصابت دقیق پهپادها و موشک های شلیک شده به اهداف از قبل تعیین شده بود. با وجودی که حدود سه ساعت طول کشید تا پهپادهای ایران به عمق سرزمین های اشغالی برسند، اسراییل و گنبد آهنین ادعایی این رژیم و سامانه پاتریوت آمریکا و ادعای بایدن در رهگیری موشک های شلیک شده ایران به سمت اسراییل ، نتوانستند آنها را رهگیری و ساقط کنند. ثالثا عملیات تاریخی ایران رکوردهای ماندگاری در دستگاه محاسباتی دشمنان ثبت کرد از جمله بزرگ ترین،پرحجم ترین، بلندترین برد جغرافیایی و طولانی ترین حمله پهپادی و موشکی جهان که برای اولین بار از موشک های با کلاهک های بارشی استفاده شد.رابعا برای اولین بار مفهوم هشدار جمهوری اسلامی همگانی فهمیده شد، و هیچ کدام از متحدان رژیم صهیونیستی بخصوص کشورهایی که ادعای عادی سازی روابط با آنها را در سر می پروراند. خامسا حتی خود آمریکایی ها به عنوان حامی اصلی اسراییل هم نتوانستند به کمکش بیایند و آشکار شدن این ناتوانی به رغم التماس های رژیم صهیونیستی، در پی برقراری معادله وحشتی بود که از سوی محور مقاومت در منطقه ایجاد شده است. البته تلاش های سیاسی- دیپلماتیک فشرده و رسانه ای گسترده و همچنین تهدیدات امنیتی آمریکا برای منصرف کردن ایران از تصمیم خود نیز هیچ دستاوردی برای آنها نداشت و با شکست سنگینی هم در حوزه نظامی و امنیتی و هم در حوزه دیپلماتیک و سیاسی مواجه شدند و در مقابل اراده و قدرت مقاومت هنگ کردند. اعتراف سخت و تلخ روزنامه هاآرتص اهمیت عملیات مقتدرانه وعده صادق را بیشتر آشکار نمود که اذعان کرد«ما جنگ را باخته ایم ، اما به علت دشواری پذیرش و ناخوشایندی آن باید به خودمان دروغ بگوییم!». لذا از امروز باید منتظر دور جدید دروغ های بزرگ و فضاسازی های سیاسی-رسانه ای امپراطوری رسانه ای شکست خورده اسراییل و آمریکا باشیم.

7- رهبر انقلاب قبل از این تاکید کرده بودند؛ «در این چند ماه جبهۀ مقاومت از وضع واقعی خود رونمایی کرد، نه آمریکایی ها، نه غربی ها و نه کشورهای منطقه قدرت مقاومت را نمی دانستند، اما حالا فهمیدند»!. این «وضع واقعی مقاومت» در حقیقت همان «قدرت کوبنده»ای است که با عملیات وعده صادق تضمین شد و قرآن می فرماید چه دانی که چیست؟: «مَا اَدْرَاکَ مَا الْقَارِعَه»!، و این قدرت کوبنده سه ویژگی مهم دارد «صدای بلند» و «ایجاد وحشت و ترس» و «رسوایی و شکست دشمنان». لذا بعداز طوفان الاقصی پاسخ پشیمان کننده وعده صادق صدای بلندی بود که وحشت و ترس را به جان صهیونیست ها انداخت و شکست و رسوایی دشمنان را در ابعاد مختلف رقم زد و آن را عیان کرد! حالی که قدرت مقاومت را فهمیدند، استراتژیست های مشهور سیا و روسای موساد و ارتش آمریکا و رسانه های آمریکایی- اسراییلی اذعان می کنند که با «رهبری راهبردی و هوشمندانه ایران، آمریکا به این نتیجه قطعی رسیده که هیچ چشم انداز روشنی برای اسراییل وجود ندارد»!

پایان خبر نوتیفیکیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پایان صبر استراتژیک ایران! – نوتیفیکیت" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پایان صبر استراتژیک ایران! – نوتیفیکیت"، کلیک کنید.