پهپاد ترکیه نقشی در پیدا کردن لاشه بالگرد ریس جمهور نداشت؟

پهپاد ترکیه نقشی در پیدا کردن لاشه بالگرد ریس جمهور نداشت؟

کولیوند: لاشه بالگرد توسط امدادگران ایرانی پیدا شد/ کمک خارجی نداشتیم

آفتاب نیوز :

پیرحسین کولیوند روز دوشنبه و پس از پایان عملیات جست و جو و تفحص برای یافتن پیکر شهدای سانحه سقوط بالگرد حامل سیدابراهیم رییسی رییس جمهور و همراهانش اظهار داشت: در این عملیات که ساعت ها به طول انجامید نیرو های امدادی از دستگاه های مختلف اعم از آتش نشانی، هلال احمر، اورژانس، سپاه، بسیج، ارتش، نیرو های مردمی و محلی و همچنین گروه های جهادی همکاری داشتند.

وی با بیان اینکه منطقه عملیاتی، منطقه وسیع و گسترده بود و شرایط آب و هوایی حاکم بر منطقه شرایط را سخت کرده بود، افزود: منطقه محل جست و جو بسیار وسیع و در عین حال میدان دید بسیار کم بود، اما با وجود این مشکلات عملیات تعطیل نشد هرچند سبب کندی عملیات شد.

کولیوند با بیان اینکه مه گرفتگی شدید و شرایط عمومی محل حادثه و همچنین تاریکی شب، کار را برای گروه های امدادی سخت کرده بود، اظهار داشت: سرانجام پس از ساعت ها جست و جود 5 صبح لاشه بالگرد توسط امدادگران از فاصله 2 کیلومتری مشاهده شد و 40 دقیقه تا یک ساعت زمان برد.

رییس جمعیت هلال احمر با قدردانی از همراهی همه تیم های امدادی بویژه رییس سازمان مدیریت بحران کشور، افزود: امدادگران برای جست و جو از جان مایه گذاشتند و حتی نقاطی را که ممکن بود جان خود را در عملیات از دست بدهند، تفحص کردند.

وی با بیان اینکه بالگرد در ارتفاع 2500 کیلومتری آسیب دیده بود، افزود: حدود نیم ساعت پیش عملیات انتقال اجساد به آمبولانس ها به اتمام رسید.

کولیوند در ادامه با بیان اینکه در مجموع 2 هزار نفر از همه گروه ها در این عملیات مشارکت داشتند، افزود: با انتقال اجساد به تبریز، این عملیات به پایان رسید.

وی خاطر نشان کرد: همدلی و اهتمام همه گروه ها و عزم آنان برای رسیدن به نتیجه مشهود بود و امدادگران حتی یک ثانیه استراحت نکردند.

رییس جمعیت هلال احمر تاکید کرد: عملیات شناسایی کاملا توسط نیرو های امدادی ایران صورت گرفت و هیچ کمک خارجی نداشتیم و اینکه گفته شده از نیرو های خارجی کمک گرفته شده، شایعه بود.

سید ابراهیم رییسی خادم الرضا (ع) و هشتمین رییس جمهوری اسلامی ایران که عصر یکشنبه 30 اردیبهشت 1403 در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شده بود، به همراه تمامی همراهان، همزمان با شب ولادت امام ریوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل شد.

منابع محلی که هم اکنون در محل حادثه بالگرد حامل رییس جمهور حضور دارند، خبر شهادت رییس جمهور و همراهانش را تایید کردند.

حجت الاسلام آل هاشم، نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سید مهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رییس جمهور و تعدادی از محافظین و خدمه بالگرد از سرنشینان بالگرد حامل رییس جمهور بودند.

سیّد ابراهیم رییس الساداتی 64 ساله هشتمین رییس جمهور ایران بود. وی متولد 23 آذر 1339 شهر مقدس مشهد بود و مسیولیت هایی، چون ریاست قوه قضاییه و معاونت اول این قوه، دادستانی کل کشور، عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام و نایب رییسی مجلس خبرگان رهبری و تولیت آستان قدس رضوی را در کارنامه داشت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پهپاد ترکیه نقشی در پیدا کردن لاشه بالگرد ریس جمهور نداشت؟" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پهپاد ترکیه نقشی در پیدا کردن لاشه بالگرد ریس جمهور نداشت؟"، کلیک کنید.