پیش بینی جدید رییس اتحادیه طلا درباره قیمت ها

پیش بینی جدید رییس اتحادیه طلا درباره قیمت ها

آفتاب نیوز :

نادر بذرافشان اظهار داشت: در رابطه با وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلا اظهار کرد: هفته ای که گذشت، بسیار آرام و البته کاهشی بود. از اواسط هفته این کاهش نسبی اتفاق افتاد.

وی ادامه داد: البته با این روند کاهشی، متاسفانه بازار به سمت رکود و نبود تقاضا رفته و همان شرایط بحرانی که از ابتدای سال در صنف ما ایجاد شده، ادامه پیدا کرده و تشدید شده است.

بذرافشان خاطرنشان کرد: در حال حاضر، شرایط قیمت ها بسیار خوب است و با توجه به اینکه یک ماه است که قیمت ها در ثبات نسبی قرار دارد، لذا بعید است که دیگر شاهد نوسان خاصی در بازار باشیم و می توان گفت که بهترین فرصت برای مبادلات است.

این مقام صنفی تصریح کرد: شرایط صنعت ما به لحاظ اقتصادی، چندان مناسب نیست و باوجود گذشت سه ماه از سال، هنوز رونق و آرامش به این صنف بازنگشته است؛ این شرایط اگر تداوم پیدا کند، تبعات خوبی نخواهد داشت و می تواند آسیب جبران ناپذیری را برای صنعت طلا و جواهر کشور و به ویژه واحد های تولیدی درپی داشته باشد.

بذرافشان در رابطه با آخرین قیمت معاملات سکه و طلا در بازار گفت: در آخرین معاملات پایانی هفته در روز پنجشنبه (24 خرداد 1403) هر قطعه سکه تمام طرح جدید 40 میلیون و 150 هزار تومان و هر قطعه سکه تمام طرح قدیم 36 میلیون و 800 هزار تومان قیمت داشت. نیم سکه 22 میلیون و 700 هزار تومان و ربع سکه 14 میلیون و 800 هزار تومان دادوستد شد. سکه های یک گرمی بانک مرکزی نیز در آخرین معاملات هفته، شش میلیون و 900 هزار تومان قیمت داشت.

وی افزود: هر مثقال طلای آب شده در آخرین معاملات پایانی هفته، 14 میلیون و 370 هزار تومان دارای بها بود و هر گرم طلای 18عیار سه میلیون و 317 هزار تومان مبنای معاملات طلا قرار گرفت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی جدید رییس اتحادیه طلا درباره قیمت ها" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی جدید رییس اتحادیه طلا درباره قیمت ها"، کلیک کنید.