پیش بینی هواشناسی برای هفته آینده؛ این استان ها بارانی می شوند

پیش بینی هواشناسی برای هفته آینده؛ این استان ها بارانی می شوند

به گزارش نوتیفیکیت، سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق و احتمال آبگرفتگی معابر در 22 استان همچنین وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در چهار استان هشدار داد.

به گزارش نوتیفیکیت، در هشدار سطح زرد سازمان هواشناسی آمده است: برای امروز (21 اردیبهشت ماه) در استان های خراسان رضوی، اردبیل، نیمه شمالی استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، شرق خراسان شمالی، ارتفاعات استان های مازندران، قزوین، تهران و البرز و غرب گیلان و برای روز شنبه (22 اردیبهشت ماه) در استان های شمال آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، شمال زنجان، غرب استان های کردستان و کرمانشاه وقوع رگبار باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقت، در برخی نقاط گردوخاک، با احتمال تگرگ در نقاط مستعد پیش بینی می شود.

همچنین همین شرایط در روز یکشنبه (23 اردیبهشت ماه) برای استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، همدان، لرستان، مرکزی، گیلان، تهران، البرز، شمال و غرب خوزستان، غرب مازندران، قزوین و قم و در روز دوشنبه (24 اردیبهشت ماه) برای استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، ایلام، کرمانشاه، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، همدان، مرکزی، قم، تهران، البرز، زنجان، قزوین، قم، گیلان، مازندران، غرب استانهای سمنان و اصفهان قابل پیش بینی است.

در این هشدار تاکید شده طی این چهار روز احتمال آبگرفتگی معابر، احتمال جاری شدن روان آب، احتمال کاهش دید، احتمال تگرگ، وزش باد نسبتا شدید، لغزندگی به ویژه در جاده های کوهستانی و گردنه ها، احتمال خسارت به سازه های موقت و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی وجود دارد لذا توصیه شده احتیاط در سفرهای بین شهری، عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در فعالیت های کوه نوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه های موقت، لایروبی کانال ها و آب روها توسط شهروندان مدنظر قرار گیرد.

در ادامه این هشدار از فعالیت سامانه دیگری طی فردا با مخاطره وزش باد نسبتا شدید تا شدید، در برخی نقاط گردوخاک در استان های سیستان و بلوچستان، شرق استان های خراسان جنوبی و هرمزگان و نوار شرقی کرمان خبر داده شده است.

در این شرایط آب و هوایی در مناطق مستعد خیزش گردوخاک، کاهش شعاع دید و کیفیت هوا، احتمال خسارت به تجهیزات شهری و برون شهری از جمله سقوط بنر، تابلوهای تبلیغاتی، داربست ها و سازه های موقت، احتمال سقوط اشیاء از ارتفاعات و احتمال شکستن نهال ها و درختان کهن سال پیش بینی شده است.

سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط در تردد جاده ای، اطمینان از استحکام سازه های موقت، احتیاط در فعالیت های کوه نوردی، احتیاط در فعالیت های عمرانی، احتیاط در عبور و مرور و عدم پارک خودرو در حاشیه ساختمان های نیمه کاره و درختان کهن سال و عدم سم یا محلول پاشی باغات و مزارع و استفاده از قیم برای نهال ها از سوی شهروندان توصیه می کند.

233233

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی هواشناسی برای هفته آینده؛ این استان ها بارانی می شوند" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی هواشناسی برای هفته آینده؛ این استان ها بارانی می شوند"، کلیک کنید.