پیوند هنرمندان ایران و روسیه در یک جشنواره هنری

فراخوان جشنواره‌ هنری «نقش دوستی» با هدف گسترش روابط فرهنگی هنری دو کشور روسیه و ایران منتشر شد.

به گزارش نوتیفیکیت، این جشنواره‌ بین‌المللی هنری با هدف گسترش روابط فرهنگی هنری دو کشور روسیه و ایران، به عنوان پلی بین دو فرهنگ غنی و کهن، فرصتی برای هنرمندان هر دو کشور فراهم می‌آورد تا دیدگاه‌ها و تفسیرهای خود را از فرهنگ و تمدن یکدیگر از طریق زبان جهانی هنر به اشتراک بگذارند.

این نمایشگاه به یاد سرگئی آندریاکا، هنرمند مشهور روس که در ماه مه امسال درگذشت، برگزار می‌شود.

شرکت در این رویداد به صورت رایگان است و علاقه‌مندان می‌توانند تا ۲۵ تیرماه سال جاری با مراجعه به وب‌سایت این رویداد به نشانی (https://irusart.ru) برای حضور در این رویداد ثبت‌نام کنند.

هنرمندان پس از ثبت‌نام تا ۵ مردادماه فرصت ارسال آثارشان را خواهند داشت. آثار برگزیده در شهریور و به مدت یک ماه در مسکو و پس از آن در شهر سن‌پترزبورگ به نمایش درخواهند آمد. هنرمندان پس از انتخاب با توجه به موضوعات مشخص شده در بخش جزئیات نمایشگاه، تصویر آثار خود را در سایت بارگذاری می‌کنند. 

سپس، آثار دریافتی در دو بخش استعدادیابی و حرفه‌ای توسط هیات‌ داوران بررسی و ۱۰۰ اثر از هنرمندان ایران و ۱۰۰ اثر از هنرمندان روسیه انتخاب خواهد شد.

این آثار منتخب به صورت نمایشگاه در دو کشور ایران و روسیه برگزار می‌شود. کسانی که در این رویداد حضور یابند مدرک مرتبط را دریافت می‌کنند.

این رویداد توسط «رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه» و با همکاری «آکادمی آبرنگ و هنرهای زیبای سرگئی آندریاکا» برگزار می‌شود و امور اجرایی دبیرخانه آن را در روسیه «گالری هنری ساره» و در ایران «گالری آرتیبیشن» برعهده دارند. همچنین آکادمی هنر سنت‌پترزبورگ، اتحادیه‌ی هنرمندان و نقاشان روسیه، مؤسسه‌ی کولتورینگ، مؤسسه‌ی سیلک‌سی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در برگزاری این رویداد مشارکت دارند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت این رویداد یا گالری آرتیبیشن به نشانی: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک وی، روبروی بانک صنعت و معدن، پلاک ۲۷۹۸ مراجعه کنند یا با شماره‌ی ۲۱۲۶۲۱۵۸۲۵ (۹۸+) تماس بگیرند. حضور در این رویداد برای همگان آزاد است.

پیوند هنرمندان ایران و روسیه در یک جشنواره هنری

پایان خبر نوتیفیکیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیوند هنرمندان ایران و روسیه در یک جشنواره هنری" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیوند هنرمندان ایران و روسیه در یک جشنواره هنری"، کلیک کنید.