چمران: برای رفاه مردم مجبوریم اتوبوس از چین وارد کنیم

چمران: برای رفاه مردم مجبوریم اتوبوس از چین وارد کنیم

به گزارش نوتیفیکیت ،مهدی چمران رییس شورای شهر تهران در آیین رونمایی از 100 دستگاه اتوبوس ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران گفت: اتوبوس چیزی نیست که در عرض یک مدت کوتاهی تولید بشود و در چرخه حمل و نقل عمومی قرار بگیرد. تعطیل بودن شرکت های تولیدکننده داخلی را می توان اینگونه تعبیر کرد که دولت های پیشین اتوبوس نخریده بودند.

ایلنا در خبری نوشت:وی با بیان اینکه کارخانه های تولیدکننده خط تولید اتوبوس را تعطیل کرده بودند، گفت: راه اندازی مجدد آن علاوه بر منابع مالی زمان می برد تا از نظر فنی این شرکت ها به کار بیفتند.

چمران ادامه داد: هنوز این شرکت ها به وعده های کامل خود عمل نکردند. انتظار داریم با تلاش بیشتر به میدان بیایند تا ما کمبود های گذشته را جبران کنیم. این جز با سیستم جهشی به هیچ گونه جبران نخواهد شد. باید در تهران 9000 دستگاه داشته باشیم و معلوم است در شرایط کنونی مردم باید منتظر اتوبوس بایستند و از این جهت مشکلات فراوانی را تحمل می کنند.

رییس شورای ششم شهر تهران با بیان اینکه قرار بر این است که به دلیل اهمیت حمل و نقل به صورت ماهانه روند وضعیت معاونت حمل و نقل را در شورا بررسی کنیم، گفت: امیدواریم در ماه های آینده با دستاوردهای بیشتری شاهد برگزاری این جلسات ماهانه باشیم. البته رونمایی امروز شامل 160 دستگاه می شود ولی تنها 100 دستگاه در این محل برگزاری وجود دارد. تاکید می کنم این میزان کاری را که ما می خواهیم، انجام نمی دهد. باید 1600 دستگاه وارد ناوگان بشود اما به دلیل مشکلات گفته شده بیش از این توان تهیه اتوبوس نبود.

وی گفت: تمام تلاش شهرداری تهران بر این است که سریع تر این مسایل حل بشود و ما هم شاهد 792 دستگاه واگن جدید و هم 2000 اتوبوس برقی چینی و 500 دستگاه از داخل باشیم. این علاوه بر 2500 دستگاه اتوبوس دیزلی است.

چمران گفت: برقی سازی تاثیر مستقیمی بر آلودگی هوا و بهبود محیط زیست خواهد داشت و سلامت جسمی، روحی و روانی مردم را تامین می کند. ما در شورای شهر آنچه را که می توانستیم انجام دادیم یعنی از بودجه سایر حوزه ها کاستیم و نیمی از بودجه شهر تهران را به این امر اختصاص دادیم. با این حال باز مشکل بودجه داریم. اتوبوسی که دو سال پیش 4 میلیارد تومان بود الان حدود 8 میلیارد تومان برآورد می شود. اتوبوس های دو کابین در پارت اول خرید 240 میلیون بود و الان بعید است زیر 14 میلیارد تومان قیمت این اتوبوس ها باشد.

به گزارش شهر؛ مهدی چمران رییس شورای شهر تهران در حاشیه رونمایی از 100 دستگاه اتوبوس ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: کاری که ما می بایست بکنیم برای افزایش اتوبوس ها انجام دادیم؛ ما باید به اختصاص بودجه می پرداختیم که خوشبختانه هم در سال جاری هم گذشته این اتفاق افتاد. شهرداری هم تمام تلاش خود را مصروف این امر کرده است.

وی ادامه داد: باید خرید های خارجی به موقع انجام بشود. ال سی گمرکی کارخانه ها باز بشود تا بتوانند وعده خود را محقق کنند. امیدواریم هم گمرک هم بانک مرکزی تلاش بیشتری کنند. دغدغه ما در مرحله اول استفاده اتوبوس های داخلی است. در وزارت کشور و صمت باید اقدامات لازم صورت بگیرد تا خرید های خارجی به موقع وارد چرخه حمل و نقل شود.

چمران در جواب سوال یکی از خبرنگاران گفت: اتوبوس های خارجی نه مدرن تر است نه به روز تر. تلاش بر این است که با شرکت های داخلی قرارداد ببندیم ولی ظرفیت تحویل ماهانه 50 اتوبوس را دارند. هرچقدر در داخل کشور بسازند ما خریداری می کنیم؛ اما ماهی 50 اتوبوس را هم تحویل نمی دهند. وقتی نمی دهند برای رفاه مردم باید با چین همکاری کنیم. چرا درک این مسایل برای رسانه ها دشوار است.

233217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چمران: برای رفاه مردم مجبوریم اتوبوس از چین وارد کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چمران: برای رفاه مردم مجبوریم اتوبوس از چین وارد کنیم"، کلیک کنید.