کلهر: فروغی از لحاظ ذهنی درگیر مسایل جانبی شد/ هنوز فرصت کسب سهمیه المپیک وجود دارد

کلهر: فروغی از لحاظ ذهنی درگیر مسایل جانبی شد هنوز فرصت کسب سهمیه المپیک وجود دارد

کارشناس تیراندازی گفت: فروغی پس از مدال طلای المپیک توکیو از لحاظ ذهنی درگیر مسایل جانبی شد ولی هنوز می تواند به کسب سهمیه المپیک امیدوار باشد.

مسعود کلهر در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری نوتیفیکیت، درباره ناکامی تیراندازی ایران در کسب سهمیه المپیک 2024 پاریس در مسابقات قهرمانی فدراسیون جهانی در برزیل اظهار کرد: مسابقات برزیل در حالی جنبه کسب سهمیه المپیک را پیدا کرد که جزء مسابقات ورلد کاپ و چمپیونزشیپ (قهرمانی) نبود. فرصتی داشتیم تا در ماده های تفنگ و تپانچه صاحب سهمیه شویم که از دست رفت و یک مسابقه دیگر باقیمانده تا بتوانیم در ماده اهداف پروازی سهمیه بگیریم. می توانستیم در برزیل سهمیه های باقیمانده را کسب کنیم ولی به هدف نرسیدیم. تعداد 70 کشور در این مسابقات حضور داشتند.

فروغی پس از کسب مدال طلا دچار افت شد 

وی ادامه داد: در مسابقات تپانچه که به پایان رسید موفق نشدیم فینالیست شویم. این ضعف ها ناشی از نداشتن برنامه حساب شده و مدون است. امتیاز وحید گلخندان از دیگر نمایندگان کشورمان بهتر بود ولی او هم برای صعود به فینال یک امتیاز کم آورد تا سهمیه تپانچه انفرادی را از دست بدهد. جواد فروغی که در دوره گذشته المپیک در توکیو موفق شده بود مدال طلا را کسب کند به خاطر برنامه محکم تر و قوی تری نداشت و با مربیان بهتری تمرین نکرد، در شرایطی که حفظ مدال با توجه به تلاش رقبا بسیار سخت بود. فروغی پس از کسب مدال طلا دچار افت شد و در مسابقات مختلفی که شرکت می کرد نتایجی به دست می آورد که این افت را محسوس کرده بود. احساس مسیولیت وی برای حراست از این مدال با توجه به تقدیر های متعددی که صورت گرفت تا برخلاف همتایان خارجی که چنین موفقیتی را وظیفه می دانند وی این مدال ارزشمند را لطف دانست و شدت بار مسیولیت آن را بیشتر نکرد.

فروغی به کسب سهمیه المپیک امیدوار باشد

کارشناس تیراندازی خاطرنشان کرد: جواد فروغی نتوانست شرایط روانی خود را بعد از طلای المپیک توکیو حفظ کند. دیگر مدال آوران المپیک بسیار هدفمند تمرین و با برنامه ریزی خاصی کار می کنند. او از لحاظ ذهنی درگیر مسایل جانبی شد. وقتی تقدیر در تمام مراسم ها را برای او پیش بینی می کردند مسیولیت تکرار مدال المپیک روی دوش او سنگینی می کرد. فروغی هنوز می تواند به کسب سهمیه المپیک امیدوار باشد به شرطی که با برنامه ای کاملاً کاربردی و هدفمند خود را آماده مسابقات بعدی کسب سهمیه کند. نه تنها او که سایر نمایندگان تیراندازی ایران می توانند برای کسب سهمیه برنامه ریزی کنند. این ظرفیت در بچه های تیراندازی ما هست که اگر خوب برنامه ریزی کنند و با مربیان مجرب تری کار کنند در راه کسب سهمیه المپیک موفق باشند.  

پشتوانه خوبی ایجاد نکرده ایم

کلهر تاکید کرد: رنکینگ ایران در تیراندازی بالاست. البته این رنکینگ همواره در حال تغییر است ولی ما در بخش جوانان کم کاری کردیم. پشتوانه های خوبی برای ورزشکارانی که پا به سن گذاشته اند نساختیم. بار مسیولیت بر دوش با تجربه هاست و پشتوانه ای نداریم که بخواهد جای نفراتی که به بازنشستگی نزدیک می شوند بگیرند. فدراسیون دست به اقداماتی زده که پشتوانه لازم برای آنکه جوانان جای پای ملی پوشان قبلی بگذارند فراهم شود. این خلا محسوس است و تا یکی دو سال آینده احساس خواهد شد. در بحث ساختاری و تجهیزات تیراندازی نسبت به پیشرفت این رشته عملکرد خوبی نداشتیم و می توان گفت رشته تیراندازی تجهیزات محور است. از این قافله دور مانده ایم و، چون خودمان این سلاح ها و مهمات آنها را تولید نمی کنیم در فراهم کردن آنها به مشکل خورده ایم. این موضوع در ثبت رکورد ها و فاصله با رقبا تاثیرگذار است و امیدوارم فدراسیون بتواند عملکرد بهتری در آینده داشته باشد.  

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کلهر: فروغی از لحاظ ذهنی درگیر مسایل جانبی شد/ هنوز فرصت کسب سهمیه المپیک وجود دارد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کلهر: فروغی از لحاظ ذهنی درگیر مسایل جانبی شد/ هنوز فرصت کسب سهمیه المپیک وجود دارد"، کلیک کنید.