گزارش حسابرسی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران تایید شد

گزارش حسابرسی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران تایید شد

اعضای شورای اسلامی شهر تهران گزارش حسابرسی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران را با اکثریت آراء به تایید رساندند.

به گزارش نوتیفیکیت، احمد صادقی در دویست و چهل و دومین جلسه علنی شورای شهر تهران در جریان بررسی گزارش حسابرسی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران برای سالهای 1400 و 1401 با بیان اینکه این سازمان کمترین بندهای توضیحی را در گزارشات حسابرسی دارد، گفت: بندهای موجود نیز یا در حال انجام و یا خارج از وظایف سازمان است.

صادقی با بیان اینکه باید در مورد تعیین تکلیف دعاوی له و علیه در رابطه با حادثه ساختمان پلاسکو در مراجع قضایی اقدام و گزارش آن ارایه شود، خاطرنشان کرد: البته این اقدام توسط سازمان مدیریت بحران انجام شده است.

وی ادامه داد: باید تکلیف پولشویی سازمان ها مشخص شود تا مشمول مجموعه ها نشود و شماره گذاری املاک نیز توسط اداره کل مجامع صورت بگیرد تا این املاک تعیین تکلیف شوند.

صادقی با تاکید بر رعایت مفاد اساسنامه بر اساس بندهای تکلیفی گزارشات حسابرسی، افزود: سازمان مکلف است نسبت به ایجاد سیستم شماره گذاری مناسب اموال برای تمام دارایی های خود اقدام کند و همچنین بر اساس ماده 33 در راستای عملیاتی شدن دستورالعمل اجرایی مبارزه با پولشویی زیرساخت های لازم را فراهم کند.

علی نصیری مدیرعامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران نیز با حضور در صحن شورای شهر تهران با بیان اینکه در بندهای تکلیفی سال 1400 و 1401 بسیاری از موارد انجام شده و در گزارش سال 1402 وجود نخواهد داشت، گفت: در حادثه پلاسکو نیز احکامی تعیین و برای سازمان آتش نشانی و شهرداری جرایمی تعیین شد. سازمان مدیریت بحران کمترین جریمه را به میزان 150 میلیون تومان داشت که اقدامات آن انجام شده و از حسابرسی سال 1402 خارج می شود.

وی افزود: سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران ملک خاصی ندارد؛ اما تکلیف شماره گذاری املاک در سازمان املاک انجام خواهد شد. مدارک و اسناد اموالی که در دوره قبل و دوره ششم خریداری شده، وجود دارد و موارد کاملاً مشخص است.

نصیری با بیان اینکه جلسات با نظم بیشتری در حال تشکیل است، تصریح کرد: بازپس گیری پایگاه های مدیریت بحران صورت گرفت و مقاوم سازی پل ها و ایمن سازی گودها و تکمیل تجهیزات آواربرداری با حمایت این دوره از مدیریت شهری انجام شد.

وی با اعلام اینکه در سال 1400 گزارش حسابرسی سازمان مطلوب و در سال 1401 منصفانه بود، خاطرنشان کرد: پولشویی از سازمان ها و شرکت ها فراتر است و باید در شهرداری تهران نرم افزارها تهیه و موارد بررسی شود و سازمان ها و شرکت ها نمی توانند این اقدام را انجام دهند. ما دوره هایی در این خصوص برگزار کردیم اما تا زیرساخت ها در شهرداری فراهم نشود، نمی توانیم کاری انجام دهیم.

مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه این جلسه با اشاره به علت غیبت سید جعفر تشکری هاشمی رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل گفت: ایشان تحت عمل جراحی قرار گرفته و آرزوی سلامتی و بهبود هرچه سریعتر برای ایشان داریم.

به گزارش نوتیفیکیت، نهایتا گزارش حسابرسی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران برای سالهای 1400 و 1401 با حداکثر آراء موافق تایید شد.

پایان خبر نوتیفیکیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گزارش حسابرسی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران تایید شد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گزارش حسابرسی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران تایید شد"، کلیک کنید.