گنجی که هنگام ساخت و ساز از زمین بیرون زد

گنجی که هنگام ساخت و ساز از زمین بیرون زد

به گزارش نوتیفیکیت، در این سازه که دارای گچبری رنگ آمیزی شده و تزیینات معرق موزاییکی است، مجموعه ای از طومارهای سربی ریز و محکم وجود دارد که نشان می دهد احتمالا نوعی مراسم دینی یا زیارت در آنجا برگزار می شده است.

به نقل از یورونیوز، فرانچسکا جیارلی، یکی از اعضای گروه باستان شناسی در این سایت روز پنجشنبه 29 مارس (10 فروردین) به شبکه خبری سی ان ان آمریکا گفت که این ویلا مرکز مهمی در این منطقه است که در آکسفوردشایر قرار دارد.

به گفته او، این سازه که احتمالاً چندین طبقه داشته، در مساحتی حدود هزار متر مربع گسترده شده و از کیلومترها دورتر دیده می شده است.

صدها سکه، به علاوه چندین حلقه ، سنجاق ، قطعات موزاییک و گچ رنگ شده با نقوش گل که در طول کاوش های یک ساله در این منطقه کشف شده به باستان شناسان ثابت کرد که رومیان در مدت زمانی طولانی از سده نخست یا دوم تا اواخر سده چهارم یا اوایل سده پنجم میلادی در این مکان حضور داشته اند.

جیارلی گفت باستان شناسان همچنین یک راهرو و یک سازه تالار مانند بزرگتر و چشمگیرتر را کشف کردند که نشان می دهد خاندان مالک ویلا که در طول زمان ثروتمندتر شده اند متعاقبا آنها را ساخته اند.

به گفته او در دوران روم، ویلاها نه صرفاً خانه های مسکونی، بلکه بیشتر شبیه به «مراکز اداری کوچک» بودند که اغلب مسیولیت نگهداری جاده ها و برنامه ریزی برای محصولات زمین های اطراف آن را بر عهده داشتند و نیز از آن به عنوان «فضایی امن» برای نگهداری محصولات غذایی در زمان های دشوار استفاده می شده است.

حتی نشانه هایی از حیات و فعالیت انسانی از اواخر دوره روم باستان در این ویلای ویژه به چشم می خورد.

به گفته باستان شناسان، یک سگک به شکل سر اسب متعلق به 350 تا 450 میلادی که در این مکان کشف شده، حضور نخبگان رومی متاخرتر یا شخصی را نشان می دهد که هنوز تمایل داشته با آن دوره مرتبط باشد، گرچه این گونه سگک ها ممکن است مربوط به نخستین دفینه های آنگلوساکسون ها باشد.

حفاری این سایت که در بیانیه مطبوعاتی باستان شناسان «چشمگیر» توصیف شده، قبل از این که سازندگان مسکن کار ساخت و ساز خود را آغاز کنند و پس از حفر دو ترانشه برای ارزیابی، آغاز شد.

در بیشتر کشورهای اروپا، معمولا پیش از هر گونه ساخت و سازی، ترانشه هایی برای ارزیابی و کار باستان شناسان در نظر گرفته می شود تا اگر احیانا اشیا قدیمی در آن منطقه وجود دارد، بیرون آورده شود.

این سایت هنوز معماهایی در دل خود دارد که راز آن ممکن است در ادامه کاوش ها کشف شود.

5858

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گنجی که هنگام ساخت و ساز از زمین بیرون زد" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گنجی که هنگام ساخت و ساز از زمین بیرون زد"، کلیک کنید.