۳ هزار میلیارد تومان از حق آلایندگی‌ها پرداخت می‌شود – خبرگزاری نوتیفیکیت | اخبار ایران و جهان

۳ هزار میلیارد تومان از حق آلایندگی‌ها پرداخت می‌شود - خبرگزاری نوتیفیکیت | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری نوتیفیکیت، مهدی مهرانگیز رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: پرداخت حق آلایندگی‌ها جز مصوبات سفر رئیس قوه قضائیه به بوشهر بود، این مبلغ که از دی ماه ۱۴۰۰ پرداخت نشده بود، ۳ هزار میلیارد تومان پس از بررسی اعتراض شرکت‌ها قطعی شد و در حال حاضر به دنبال برداشت از حساب شرکت‌ها هستیم.

وی افزود: از مبلغ ۳ هزار میلیارد تومان، هزار و ۴۰ میلیارد تومان ابتدای هفته آینده وارد استان می‌شود که بخش عمده آن در چهار شهرستانی هزینه می‌شود که از آلودگی آلایندگی‌ها بیشترین ضرر را می‌بینند و اگر دهیاری‌ها و شهرداری‌ها مبلغ وارده را به درستی هزینه کنند، آبادانی بسیار خوبی در شهرستان‌ها به وجود می‌آید.

رئیس کل دادگستری بوشهر ادامه داد: اصل مبلغ پول حق آلایندگی، ۲۱ هزار میلیارد تومان است که تلاش می‌شود کل مبلغ دریافت و در استان هزینه شود. برخی از شرکت‌ها جز صنایع سبز محسوب می‌شوند و آلایندگی ندارند از این صنایع هیچ ارزش افزوده‌ای گرفته نمی‌شود، اما از شرکت‌های با آلایندگی بالا به ضریب نیم تا ۱.۵ درصد از درآمدشان بر اساس گزارش اداره محیط زیست ارزش افزوده دریافت می‌شود. میزان دریافت حق آلایندگی از صنایع در هر فصل سال نیز متفاوت است.

وی افزود: قبل از سفر رئیس قوه قضائیه و تصویب قانون جدید میزان ارزش افزوده یک درصد بود، اما در ماده ۲۶ قانون جدید، ارزش افزوده، نیم، ۱ و ۱.۵ درصد و بر اساس گزارش اداره محیط زیست پیش‌بینی شده است.

رئیس کل دادگستری با اشاره به اینکه موضوع مطالبات پتروشیمی‌ها به جد پیگیری خواهد شد اظهار کرد: مردم از آلایندگی‌ها ضرر زیادی می‌بینند، از همین رو، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها باید این مبالغ را برای محیط زیست و جلوگیری از آلودگی هزینه کنند و حق ندارند حقوق کارکنان را با حق آلایندگی پرداخت کنند تا شاهد پیشرفت به نفع مردم باشیم.

وی در پایان گفت: با همکاری سازمان منطقه ویژه توانستیم آلودگی سوختن فلر را تاکنون ۲۰ درصد کاهش دهیم و امیدواریم تا دو سال آینده آلودگی ناشی از سوخت گاز و فلرینگ به ۱۰ درصد برسد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "۳ هزار میلیارد تومان از حق آلایندگی‌ها پرداخت می‌شود – خبرگزاری نوتیفیکیت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "۳ هزار میلیارد تومان از حق آلایندگی‌ها پرداخت می‌شود – خبرگزاری نوتیفیکیت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.