12 توصیه هلال احمر برای سیزده بدر

12 توصیه هلال احمر برای سیزده بدر

آفتاب نیوز :

در بیانیه جمعیت هلال احمر آمده است: جمیت هلال احمر ضمن آرزوی ساعاتی خوش همراه با سلامتی برای هموطنان در روز طبیعت و توصیه برای کمک به حفظ محیط زیست، در روز سیزدهم فروردین ماه با همراهی 15 هزار نیروی اماده و داوطلب برای کمک به آسیب دیدگان احتمالی، آماده خدمت است. همچنین به هموطنان توصیه می شود نکات ایمنی زیر را برای مراقبت از خود و خانواده هایشان بویژه کودکان جدی بگیرند.

1. با توجه به هشدار نارنجی هواشناسی در استان های کرمان، فارس و خراسان رضوی، از اتراق در کنار رودخانه ها خودداری کنید. همچنین فاصله گرفتن از رودخانه ها و مسیل ها و عدم استقرار در مناطق مرتفع، پرهیز از فعالیت های کوهنوردی، همراه داشتن تجهیزات لازم و سوخت کافی هنگام سفر با خودرو و خودداری از چرای دام در کنار رودخانه ها به هموطنان در این مناطق توصیه می شود.

اقتصادنیوز:فرمانده یگان حفاظت محیط زیست تاکید کرد که مردم در روز طبیعت از روشن کردن آتش و رها کردن زباله در عرصه های طبیعی خودداری کنند.

2. خودداری از برپایی آتش در مناطق جنگلی به دلیل امکان توسعه آتش و در فضا های مستعد آتش سوزی

3. مراقبت از کودکان در تفرجگاه ها به منظور جلوگیری از مفقودی یا سقوط در چاه ها و عمق ها و دره ها

4. مراقبت از کودکان در زمان شنا و بازی در محیط های آبی به ویژه محیط های ناشناخته

5. آموزش به کودکان در خصوص فراگیری شماره های اضطراری به ویژه شماره های 112، 115 و 110 برای اطلاع رسانی به موقع در زمان بروز حوادث احتمالی

6. احتیاط در زمان اسکان در فضا های طبیعی به ویژه در فضا هایی با وجود برق های فشار قوی

7. احتیاط در زمان وقوع رعد و برق و شرایط جوی نامساعد به دلیل احتمال وقوع مخاطرات طبیعی و رعد و برق و صاعقه

8. اجتناب از شنا کردن در کانال های آب به ویژه برای کودکان به دلیل عدم امکان دستگیری در شرایط اضطراری و امکان غرق شدگی

9. مراقبت از کودکان در زمان بازی در کنار محور های اصلی و فرعی و جلوگیری و توصیه به منظور عدم حضور ناگهانی در جاده ها به دلیل امکان بروز حوادث ترافیکی و حمل و نقل

10. اجتناب از اقدامات خطرناک در کنار ریل های قطار به ویژه بازی های کودکانه و پرتاب سنگ به سمت قطار در حال حرکت

11. مراقبت از کودکان در کنار حوضچه ها و فواره های آب داخل پارک ها به دلیل امکان بروز مشکلات ناشی از برق گرفتگی یا وجود زواید و عوارض مانند لوله ها و برآمدگی ها و امکان آسیب به کودکان در هنگام آب بازی

12. مراقبت از کودکان ر محیط های طبیعی و ناشناخته به دلیل امکان بروز حوادث ناشی از وجود حیوانات درنده و گزنده

جمعیت هلال احمر با شماره امدادی 112 به صورت شبانه روزی آماده اعزام نیرو های امدادی در حوادث و سوانح ترافیکی و غیر مترقبه در جاده های برون شهری است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "12 توصیه هلال احمر برای سیزده بدر" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "12 توصیه هلال احمر برای سیزده بدر"، کلیک کنید.