15 هزار مخاطب زیر پوشش جشنواره ملی شعر «مژده وصل» قرار گیرند

15 هزار مخاطب زیر پوشش جشنواره ملی شعر «مژده وصل» قرار گیرند

رییس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی گفت: مخاطبان جشنواره ملی شعر «مژده وصل» باید به 150 هزار نفر در کل کشور برسد؛ یعنی 15 هزار مخاطب زیر پوشش این جشنواره قرار گیرند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری نوتیفیکیت، محسن مرادی، رییس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی در نخستین جلسه شورای سیاست گذاری جشنواره ملی شعر «مژده وصل» که در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: در چهارمین دوره جشنواره امامت و مهدویت دکتر طهرانچی بر دو نکته تاکید ویژه داشتند نکته اول اینکه مخاطبان این دوره از جشنواره به 150 هزار نفر در کل کشور برسد؛ بنابراین به برکت وجود امام هشتم، سهم خراسان رضوی باید هشت درصد از این تعداد مخاطب باشد یعنی حدود 15 هزار مخاطب زیر پوشش این جشنواره قرار بگیرند.

وی افزود: تاکید دیگر دکتر طهرانچی مشارکت بیش ازپیش دانش آموزان در این دوره از جشنواره است که باید حضور و مشارکت دانش آموزان مدارس سما و سایر مدارس غیر سمایی را پررنگ تر کنیم و از این ظرفیت دانش آموزی استفاده کنیم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی با تسلیت شهادت رییس جمهور محبوب بیان کرد: آنچه وی را متمایز کرد با مردم بودن و عشق و ارادت وی به ساحت اهل بیت به ویژه حضرت رضا علیه السلام بود. امیدوارم بتوانیم در انتخابات پیش رو با اثرگذاری و حرکت جهادی فردی مناسب و در شان ملت شریف ایران انتخاب کنیم و باعث اعتلای کشور شویم.

گفتمان مهدویت با زبان شعر در دانشگاه ساری و جاری شود

مدیرعامل موسسه امامت و مهدویت دانشگاه آزاد اسلامی نیز گفت: در سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد یکی از بخش های جدی که به آن پرداخته شده موضوع توجه به فرهنگ در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی و راهکار هایی برای ترویج ارزش های دینی و توجه به معنویت در ساحت دانشگاه است.

سیدجواد جعفری اضافه کرد: برای پرداختن علمی و تخصصی به این موضوع موسسه امامت و مهدویت در مجموعه ساحت دانشگاه ایجاد شد. موسسه بنیاد فرهنگی و هنری امامت و مهدویت به ریاست دکتر طهرانچی و اعضای هییت مدیره که از معاونان دانشگاه هستند با کلان پروژه جشنواره علمی فرهنگی و هنری امامت و مهدویت کار خود را آغاز کرد.

وی ادامه داد: پس از برگزاری سه دوره موفق این جشنواره در کشور امسال چهارمین دوره این جشنواره در حال برگزاری است. جریان نشست های منطقه ای دهگانه دانشگاه در کشور شکل گرفت. نخستین نشست منطقه ای در خراسان رضوی برگزار شد. روی مجموع برنامه ها بازنگری کردیم و خراسان رضوی برنامه خود را به حوزه ادبی تغییر داد. جشنواره شعر مژده وصل با رویکرد ادبی به مناسبت میلاد امام زمان در خراسان رضوی برگزار می شود و تا 10 خرداد باید سیاست های کلان این جشنواره مصوب شود.

مدیرعامل موسسه امامت و مهدویت دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: بر اساس شیوه نامه جشنواره موظفیم هر سال 14 استان را به عنوان استان های برتر جشنواره معرفی کنیم؛ بنابراین برای بهتر برگزار شدن این جشنواره کمک کنید و همه ارکان دانشگاه را به کار بگیرید تا گفتمان مهدویت با زبان شعر در دانشگاه ساری و جاری شود.

حجت الاسلام علی حسینی مطلق مسیول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی نیز از آمادگی این نهاد نمایندگی رهبری در برگزاری جشنواره شعر مژده وصل خبر داد و مطرح کرد: مجموعه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با همه قوا پای کار این جشنواره خواهد بود؛ زیرا اعتقاد داریم که آن چیزی که در قرآن بشارت داده شده حضرت خواهند آمد ایجاد زمینه مهدوی و روشنگری برای این وضع می تواند بار آخرت ما را ببندد. هر چقدر این جشنواره را به سمت جمعیت جوان سوق بدهیم کار بنیادی روی دانش آموزان ایجاد می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "15 هزار مخاطب زیر پوشش جشنواره ملی شعر «مژده وصل» قرار گیرند" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "15 هزار مخاطب زیر پوشش جشنواره ملی شعر «مژده وصل» قرار گیرند"، کلیک کنید.