150 هزار شرکت کننده در جشنواره سراسری امامت و مهدویت تحت پوشش قرار می گیرند

150 هزار شرکت کننده در جشنواره سراسری امامت و مهدویت تحت پوشش قرار می گیرند

مدیرعامل موسسه امامت و مهدویت دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تاکنون سه دوره از جشنواره امامت و مهدویت برگزار شده و رییس دانشگاه آزاد اسلامی در چهارمین دوره این جشنواره از ما انتظار دارد جامعه هدف این دوره از جشنواره با 150 هزار نفر تحت پوشش قرار بگیرند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری نوتیفیکیت، سیدجواد جعفری، مدیرعامل موسسه امامت و مهدویت دانشگاه آزاد اسلامی در نشست منطقه ای برنامه ریزی چهارمین دوره جشنواره علمی فرهنگی و هنری امامت و مهدویت با تاکید بر نگاه آسمانی به این جشنواره اظهار کرد: کاری که برای اهل بیت انجام می گیرد باید نگاه آسمانی داشته باشد. تقوا زمینه گشایش، بالندگی و رشد است؛ بنابراین نمی شود گفت به دلیل اینکه پول و امکانات نداریم کار فرهنگی انجام ندهیم. اگر کار برای خدا و اهل بیت باشد گشایش ها و برکات حاصل خواهد شد.

وی افزود: ماه های مبارک رجب و شعبان ذاتاً ماه های با برکتی بوده به فرمایش مقام معظم رهبری ماه های رجب و شعبان بهار معنویت است. صرف نظر از عظمت این ماه ها، میلاد برگزیدگان الهی نیز در این ماه ها قرار گرفته؛ بنابراین ماه رجب و شعبان برای برگزاری جشنواره امامت و مهدویت به صورت هوشمندانه انتخاب شده است.

مدیرعامل موسسه امامت و مهدویت دانشگاه آزاد اسلامی گفت: میلاد امام زمان چهار پیام دارد. نخست اینکه امام زمان داعیه بوده؛ یعنی دعوت کننده به خدا، دوم توجه به امام زمان ایجاد امید به آینده است یعنی باور داشته باشیم که این خورشید روزی طلوع خواهد کرد، سوم باید بدانیم که منتظر و مترصد هستیم و انتظار یعنی حرکت نه سکون و ایستایی و چهارم اینکه این انتظار به عمل ما بستگی دارد.

جعفری عنوان کرد: تاکنون سه دوره از جشنواره امامت و مهدویت به دست با کفایت استادان و کارکنان برگزار شده و در آستانه ورود به چهارمین دوره قرار داریم؛ بنابراین آنچه رییس دانشگاه آزاد اسلامی در چهارمین دوره این جشنواره از ما انتظار دارد اولاً جامعه هدف این دوره از جشنواره با 150 هزار نفر تحت پوشش قرار گرفته و دوم شعار امسال زیارت جامعه کبیره باشد یعنی همه فعالیت های جشنواره حول محور و مفاهیم زیارت جامعه کبیره قرار گیرد.

وی تاکید کرد: امسال در کنار شورای سیاست گذاری جشنواره ها، کمیته های تخصصی با حضور علمای حوزه علمیه و استادان گروه معارف تشکیل شود تا مفاهیم زیارت جامعه کبیره را بازآفرینی کنند و به دست شعرا و گروه های سرود بسپارند. همچنین از شعرا بخواهیم درباره زیارت جامعه کبیره شعر تولید کرده تا این اشعار تبدیل به نجوای مردم بشود.

جشنواره امامت و مهدویت، شاه بیت فعالیت های هدفمند فرهنگی دانشگاه آزاد

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی نیز با بیان اینکه سه دوره از جشنواره امامت و مهدویت بر اساس سند تحول و توسعه دانشگاه آزاد با موفقیت پشت سر گذاشته شد، گفت: دکتر طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی دو اتفاق را به عنوان شاه بیت فعالیت های هدفمند فرهنگی دانشگاه آزاد به خوبی تبیین کرده اند. جریان امامت و مهدویت و مسیله تقریب مذاهب.

احمد ناطق گلستان بیان کرد: جشنواره امامت و مهدویت همه ساله از 13 رجب تا نیمه شعبان در اتمسفر فضای فرهنگی در کل کشور توسط دانشگاه آزاد اجرا می شود که این کار ویژه و نو در کشور بوده و مورد تحسین داخل و خارج کشور قرار گرفته، پس معلوم می شود خلا جدی در این حوزه داشتیم. در آسیب شناسی تربیتی تشیع، رویکرد شادی و سرور اهل بیت نگاهی بوده که دانشگاه آزاد در این زمینه داشته است.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر تقریب مذاهب را داریم که یکی از حوزه های جدی در دانشگاه آزاد بوده که توسط قریب به 30 دفتر تقریب مذاهب در کشور با نگاه تقریبی و وحدتی صورت می گیرد و به فرمایش دکتر طهرانچی این دو اتفاق در کنار هم جریان اسلام را به معنای واقعی نشان می دهند و یک اتفاق میمون و مبارک است.

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی مطرح کرد: به جشنواره امامت و مهدویت به عنوان کار فرهنگی فاخر نگاه کنیم و به آن ملزم باشیم. برکتی که انجام این برنامه های فاخر فرهنگی به همراه دارد می تواند چشمه های ویژه ای را برای دانشگاه در زمینه های اقتصادی باز کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "150 هزار شرکت کننده در جشنواره سراسری امامت و مهدویت تحت پوشش قرار می گیرند" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "150 هزار شرکت کننده در جشنواره سراسری امامت و مهدویت تحت پوشش قرار می گیرند"، کلیک کنید.