2 میلیون انگلیسی از علایم کووید طولانی رنج می برند

2 میلیون انگلیسی از علایم کووید طولانی رنج می برند

نتایج یک مطالعه پزشکیِ جدید در انگلیس نشان داده است 2 میلیون نفر در سراسر انگلیس و اسکاتلند همچنان از علایم کووید طولانی رنج می برند و 381 هزار نفر از این افراد، فعالیت های روزانه خود را محدود کرده اند.

به گزارش نوتیفیکیت، بر اساس مطالعه «اداره ملی آمار انگلیس» که با همکاری آژانس امنیت سلامت این کشور انجام شده است، حدود 51 درصد از 139 هزار نفری که به پرسشنامه های پژوهشگران این اداره پاسخ گفته اند، اعلام کرده اند پس از دو سال همچنان دارای علایم کووید هستند و 71 درصد هم خبر داده اند که علایم این بیماری پس از یک سال برطرف شده است.

بر اساس نتایج این مطالعه، پنج درصد از افرادی که در گروه سنی 45 تا 54 سال به بیماری کرونا مبتلا شده اند، از علایم کووید طولانی رنج برده اند که بیشترین رقم در بین گروه های سنی است.

این پژوهش همچنین نشان می دهد که نرخ زنانی که علایم بیماری کرونا را گزارش کرده اند 20 درصد بیشتر از مردان است.

به گزارش رویترز، کووید طولانی یکی از عوامل افزایش جمعیت غیرفعال در انگلیس بوده که از زمان همه گیری کرونا حدود 700 هزار نفر به آن افزوده شده است.

داده های سازمان جهانی بهداشت نشان می دهد انگلیس بیش از 230 هزار مرگ ناشی از کووید-19 را ثبت کرده که این رقم مشابه آمریکا و ایتالیا و بیشتر از سایر کشورهای اروپایی است.

پایان خبر نوتیفیکیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "2 میلیون انگلیسی از علایم کووید طولانی رنج می برند" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "2 میلیون انگلیسی از علایم کووید طولانی رنج می برند"، کلیک کنید.