7 استان میزبان دانش آموزان در اردوهای راهیان نور/ پایان اردوها در شهریورماه

7 استان میزبان دانش آموزان در اردوهای راهیان نور/ پایان اردوها در شهریورماه

رییس اداره اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش وپرورش با بیان اینکه اردوهای راهیان نور یکی از مهمترین اردوها با توجه به فرهنگ ایثار و شهادت است گفت: در این اردوها امنیت 100 درصدی دانش آموزان تامین می شود.

عزیزی در گفت وگو با نوتیفیکیت، با بیان اینکه اردوهای راهیان نور متناسب با نیاز سنی دانش آموزان طراحی می شود افزود: افتتاحیه این اردوها در مهرماه و اختتامیه آن در شهریور ماه برگزار می شود افزود: 7 استان میزبان این برنامه هستند که در استان های زمینی شامل خوزستان، کرمانشاه، آذربایجان غربی، ایلام و کردستان و همچنین استان های دریایی از جمله بوشهر و هرمزگان، اردوها برگزار می شوند.

رییس اداره اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش وپرورش با بیان اینکه تفاوتی در میزبانی استان ها وجود ندارد ادامه داد: با توجه به موقعیت های فصلی، استان هایی که شرایط آب و هوایی مناسبی دارند، میزبان دانش آموزان خواهند بود.

عزیزی با اشاره به اینکه در طول یکسال اردوهای راهیان نور برقرار است گفت: خود استان ها انتخاب می کنند که چه تعداد سهمیه اعزام شوند.

وی با بیان اینکه 243 هزار نفر تا پایان اسفندماه گذشته به اردوهای راهیان نور اعزام شده اند گفت: بیشترین میزبانی در استان های جنوبی خوزستان و در استان های شمال و شمال غرب، ایلام، کردستان و کرمانشاه است و با توجه به موقعیت یادمان ها، دانش آموزان استان مورد نظر را انتخاب می کنند.

رییس اداره اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش وپرورش با اشاره به اینکه هزینه های اردوها نیمه رایگان است و امنیت این افراد صد درصد تامین می شود اظهار کرد: از سال 98 آیین نامه اردوها در وزارت آموزش و پرورش تبیین و قوانین خاصی وضع شد، همه جوانب سنجیده و هیچ حادثه ای تا امروز اتفاق نیفتاده است.

عزیزی اردوهای راهیان نور را یکی از سالم ترین اردوها دانست و افزود: این اردوها در وزارت آموزش وپرورش با همکاری قرارگاه مرکزی راهیان نور در سپاه و بسیج هرساله برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه اردوها بهترین موقعیت برای یادگیری است ادامه داد: یکی از برنامه های راهیان نور صعود به ارتفاعات بازی دراز است که سالانه بیش از چند هزار نفر به این مکان اعزام می شوند؛ این اردو داخل استان ( کرمانشاه و کردستان) انجام می شود چرا که امکان اسکان سخت است؛ از سفرهای یک روزه برای صعود به بازی دراز استفاده می شود.

پایان خبر نوتیفیکیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "7 استان میزبان دانش آموزان در اردوهای راهیان نور/ پایان اردوها در شهریورماه" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "7 استان میزبان دانش آموزان در اردوهای راهیان نور/ پایان اردوها در شهریورماه"، کلیک کنید.